مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ اسفند
br ENGLISH
تاریخ: 1394/12/08 تعداد بازدید: 22
اولين جشنواره آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد
دكتر تارامدير آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي در اولين جشنواره آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات كه در مجتمع پيامبر اعظم دانشگاه علوم پزشكي برگزار شد، گفت: همه زحماتي كه در فناوري اطلاعات كشيده مي‌شود قابل رويت نيست بايد قدرداني شوند

دكتر تارا مدير آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي در اولين جشنواره آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات كه در مجتمع پيامبر اعظم دانشگاه علوم پزشكي برگزار شد، گفت: همه زحماتي كه در فناوري اطلاعات كشيده مي‌شود قابل رويت نيست بايد قدرداني شوند.

وي با اشاره به مراحل بلوغ اطلاعاتي در حوزه سلامت تصريح كرد: اولين مرحله بلوغ اطلاعاتي عادت كردن به جمع‌آوري اطلاعات است تا در مرحله دوم استاندارد سازي و در مرحله سوم الكترونيكي و در مرحله آخر تجميع اطلاعات حوزه سلامت و رويت آن توسط وزير براي دستيابي به تصوير روشني از حوزه سلامت صورت گيرد.

مدير آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت اطلاعات كه بتواند نظام سلامت كشور را به وضح نشان دهد، افزود: بلوغ نامتوازن در حوزه آي.تي دانشگاه علوم پزشكي حاكم است.

دكتر تارا اظهار كرد: خوشبختانه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي در موضوع خريد دستگاه‌هاي پيشرفته كمبودي ندارند اما نياز است به تقويت فرهنگ اطلاعاتي بيشتر همت كنيم.

وي افزود: در حوزه دانشگاه علوم پزشكي اقدامات زيادي را در پيش داريم و بايد هر چه زودتر اين اقدامات انجام شود.

مدير آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت بهداشت عنوان كرد: يكي از موضوعات رايج حوزه سلامت رسيدگي الكترونيكي به اسناد است و اكنون در حوزه سلامت 60 ميليون سند كاغذي در انتظار در رسيدگي دارد.

وي با بيان اينكه موضوع اصلاح تشكيلات يك سال زمان مي برد، افزود: اگر ارتباط بيمارستانها با بيمه را حل كنيم يك قسمت از مشكلات حوزه سلامت حل مي شود. دكتر تارا گفت: تنها چيزي كه در زندگي انسان را پيشرفت مي برد عشق به فعاليت است تا بتوانيم مراحل بلوغ اطلاعاتي را در كشور شكل دهيم.

دكتر محمد صادق رضايي معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: مديران نسبت به بخش آي. تي توجيه نيستند و هنوز اين مقاومت مسئولان نسبت به الكترونيكي شدن و چابك سازي سيستم وجود دارد. وي افزود: ما بايد خدمت را تعريف و ارزش خدمت مشخص كنيم تا شاهد استقبال افراد از بكارگيري خدمات اي تي در حوزه كاري شان باشيم.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه در راستاي آموزش آينده نگاري داريم، تصريح كرد: حركت به سمت دانشگاه هزاره سوم كه بتواند با پيشرفت علمي دنيا پيش رود از اهداف برنامه اي معاونت آموزشي دانشگاه است. دكتر رضايي ادامه داد: اكنون مجوز دانشگاه مجازي ايران را اخذ كرديم و نياز است پروژه‌هاي مختلف فناوري و آي. تي را به قطب‌ها ماموريت دهيم. وي افزود: 10 قطب دانشگاهي در كشور داريم و براي هر قطبي ماموريت تعريف شود تا پروژه ها هر چه زودتر به اتمام برسد.

گفتني است در اين مراسم از نخبگان حوزه آي تي و مديران سابق اين حوزه دانشگاه علوم پزشكي مازندران تجليل شد.

   
اولين جشنواره آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal