معاونت بهداشتی
۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تاریخ: 1390/07/17 تعداد بازدید: 192
همايش ملي هنر ، رسانه و سلامت با حضور وزير بهداشت و درمان در ساری برگزار می شود
همايش ملي هنر ، رسانه و سلامت با حضور وزير بهداشت و درمان در ساری برگزار می شود

دکتر حسين آزاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره ملي رسانه و سلامت با محوريت دانشگاه علوم پزشكي مازندران و با همكاري دانشگاه‌هاي منطقه شمال طي سه روز در مركز استان مازندران برگزار مي‌شود.

وي تصريح كرد: همزمان با برگزاري اين جشنواره نمايشگاه سلامت به مدت سه روز در مكان دائمي نمايشگاه‌هاي مركز استان واقع در جاده ساري نكا برگزار مي‌شود و اختتاميه اين همايش با حضور وزير بهداشت و درمان در مجمتع مصباح دانشگاه علوم برگزار مي‌شود.

دکتر آزاده يادآور شد: ميزباني جشنواره ملي سلامت براي نخستين بار به استان‌ها واگذار شد.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران يادآور شد: دو هدف اصلي اين جشنواره گردآوري محصولات نوشتاري مربوط به حوزه سلامت كه در آن مقاله‌ها و نكات نوشتاري مربوط به رسانه‌ها پس از بررسي در غالب بسته های آماده در اختيار مردم قرار مي‌گيرد.

وي ادامه داد: هدف ديگر اين جشنواره اين است كه دغدغه‌هاي بهداشتي حوزه سلامت از طريق رسانه‌ها در اختيار مردم قرار گيرد تا با كاهش هزينه‌های درمان در كشور مواجه شويم.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اعلام اينكه در حال حاضر هزينه‌ها درمان در كشور بسيار بالا است و آمار بيماري‌هاي غيرواگير نيز رو به گسترش است، يادآور شد: در اين جشنواره علاوه بر تذكرات بهداشتي به مردم راهكارهاي پيشگيري به مراجعه کنندگان در قالب بسته های آموزشی ارایه خواهد شد .

وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر نوع تغذيه بسيار مهم است و بسياري از بيماري‌ها غيرواگير مثل ديابت و فشار خون ارتباط تنگاتنگي با تغذيه مردم دارد  و در اين همايش تلاش مي‌كنيم با ویزیت رایگان از وضعیت جسمی افراد ، وزن، قد و BMI  آنان اندازه گیری شده و  برنامه‌اي از نحوه تغذيه مناسب در اختيار وی قرار می گیرد .

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه جشنواره ملي رسانه و سلامت در هشت محور و به صورت نوشتاري در مازندران برگزار مي‌شود، خاطرنشان كرد: موضوع‌هاي مربوط به جشنواره در محورهاي روزنامه، نقاشي، پوستر، داستان كوتاه و فيلمنامه قابل ارائه است.

وي زمان اوليه اعلام فراخوان را اول مهر ماه سال جاري اعلام كرد و ياد آور شد:  تاكنون حدود 142 اثر به جشنواره ارسال شد و با توجه به اينكه مهلت دريافت آثار رو به اتمام است در روزهاي پاياني آثار بيشتري ارائه مي‌شود.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: همايش ملي رسانه و سلامت در مازندران از 19 تا 22 آبان ماه در ساري برگزار مي‌شود.

در ادامه معاون فني حوزه معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران از تهيه و توزيع سه ويژه نامه بعد از همايش ملي رسانه و سلامت مازندران خبر داد و يادآور شد: اين ويژه‌نامه‌ها در سه بخش دانشجويي، حوزه كارمندي و عموم مردم تهيه و در سطح استان توزيع مي‌شود.

محمدرضا ميرزايي در پايان خواستار همكاري و مشاركت همه رسانه‌ها فعال استان براي انعكاس دغدغه‌هاي حوزه سلامت به عامه مردم شد و تاكيد كرد: رسانه‌هاي مكتوب در استان در صفحات روزنامه‌ خود طي برگزاري همايش كادري را براي انعكاس دغدغه‌هاي حوزه سلامت اختصاص دهند.


همايش ملي هنر ، رسانه و سلامت با حضور وزير بهداشت و درمان در ساری برگزار می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal