معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
تاریخ: 1395/04/26 تعداد بازدید: 13
كنترل بهداشتي مساجد، اماكن مذهبي و محل هاي عرضه مواد غذايي در ماه رمضان
بازرسين بهداشت محيط استان مازندران در طول ماه مبارك رمضان بر موازين بهداشت محيط مساجد و اماكن مذهبي و محل هاي عرضه مواد غذائي نظارت نمودند.

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي استان مازندران؛ بازرسين بهداشت محيط  استان مازندران در طول ماه مبارك رمضان بر موازين بهداشت محيط مساجد و اماكن مذهبي و محل هاي عرضه مواد غذائي نظارت نمودند.


معاون فني مركز بهداشت استان مازندران اعلام كرد: امسال در ايام ماه مبارك رمضان و تعطيلات عيد فطر با توجه به ضرورت حفظ و ارتقاي سلامت شهروندان،  كارشناسان بهداشت محيط سطح استان به منظور جلوگيري از بروز و طغيان بيماري از تاريخ 18/3/95 لغايت 16/4/95  بازديدهاي گسترده اي در سطح شهر به عمل آوردند.

دكتر آهنگر ابراز داشت : ضمن برگزاري 631 جلسات هماهنگي با هياتهاي مساجد و اماكن مذهبي سطح استان  با تعداد 127 اكيپ بازرسي از14281  مراكز تهيه و توزيع مواد غذائي (قنادي ، آش و حليم پزي و .. ) و اماكن عمومي  در خارج از ساعات اداري و بعد از افطار بازديد نمودند.

در نتايج بدست آمده از اين بازديدها، حدود 500 كيلوگرم زولبيا و باميه و همچنين  9920 كيلوگرم از ساير مواد غذائي از سطح عرضه و مصرف  خارج گرديد و در اين رابطه  براي 766 متصدي  اخطار بهداشتي صادر گرديد و متصدي تعداد 105  مراكز متخلف به مراجع قضايي  معرفي شدند و تعداد  48 مراكز و اماكن متخلف پلمپ شدند. 

كنترل بهداشتي مساجد، اماكن مذهبي و  محل هاي عرضه مواد غذايي در ماه رمضان
Powered by DorsaPortal