معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين
تاریخ: 1397/02/03 تعداد بازدید: 18
زنگ سلامت در شهرستان ساري به صدا درآمد
ساري صبح امروز زنگ سلامت در ساري با حضور دكتر برزگر رئيس مركز بهداشت شهرستان ساري،خانم محمدي مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 ساري،رابطين سلامت مدارس و دانش آموزان دردبيرستان متوسطه اول مرحوم حاج عبد الحميد داراب ساري همزمان با يك صبح بهاري به صورت نمادين به صدا درآمد

صبح امروز؛

زنگ سلامت در شهرستان ساري به صدا درآمد

به گزارش مركز بهداشت شهرستان ساري صبح امروز زنگ سلامت در ساري با حضور دكتر برزگر رئيس مركز بهداشت شهرستان ساري،خانم محمدي مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 ساري،رابطين سلامت مدارس و دانش آموزان دردبيرستان متوسطه اول مرحوم حاج عبد الحميد داراب ساري همزمان با يك صبح بهاري به صورت نمادين به صدا درآمد.

در اين مراسم كه تمامي برنامه هاي آن توسط دانش آموزان اجرا شد دكتر برزگر رئيس مركز بهداشت ساري ضمن تبريك هفته سلامت به دانش آموزان خواستار مشاركت دانش آموزان در همراهي خانواده ها براي حفظ سلامتي و نشاط اجتماعي شد.

·         خانواده ها به مقوله سلامت حساس باشند

دكتر برزگر از مشاركت قوي آموزش و پرورش در تعامل با دانشگاه علوم پزشكي و مركز ساري از خانواده ها نيز خواست تا با نگاه حساس تري به مقوله سلامت توجه داشته باشند.

وي با اظهار اينكه بايد تغذيه سالم ، ورزش و تحرك بدني را در جامعه نهادينه كنيم افزود: امروز جامعه نيازمند آن است تا با خود مراقبتي از رفتارهاي پرخطر دوري شود. دكتر برزگر قليان كشيدن را يك رفتار پرخطر دانست كه سلامت جامعه را تهديد مي كند و نياز به مراقبت است تا از آن اجتناب شود.

رئيس مركز بهداشت شهرستان ساري سفيران سلامت را مروجان سلامت دانست و گفت: رابطين سلامت نيز در اشاعه موضوعات بهداشتي همانند سفيران سلامت و بهداشت درجامعه اند.

·         براي حفظ سلامتي خود را دوست داشته باشيم

محمدي مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 ساري نيز كه با حضور خود در مراسم اين زنگ نمادين نشان داد چقدر براي سلامتي اهميت قائل است نيز با تاكيد بر مقوله خود مراقبتي از دانش آموزان خواست تا به حوزه سلامت توجه جدي داشته باشند.

وي افزود: دانش آموزان امروز ما پرسشگران خوبي هستند كه اتفاقا مطالبه گري خوبي هم دارند به همين خاطر بايد از خانواده هاي خود نيز تغذيه سالم و محيط با نشاطي را مطالبه گري كنند.

محمدي اظهار كرد: براي توجه به سلامت بايد خود را دوست داشته باشيم و خودمراقبتي را به عنوان اصلي درست در زندگي مورد توجه قرار دهيم.

وي بر نظارت و سلامت بوفه مدارس تاكيد كرد و گفت: هفته سلامت فرصتي است تا مواظب سلامتي خود باشيم.

بر اساس اين گزارش اكيپ هاي سيار دندانپزشكي با استقرار در دبيرستان داراب آماده ارائه خدمات دندانپزشكي به دانش آموزان در هفته سلامت شد.

در اين همايش سفيران دانش آموز با شركت در مسابقه بر موضوع  سلامت در پرسش و پاسخ شركت كردند. همچنين ديگر سفيران نيز با هنرمندي در بخش نقاشي آثاري در حفظ و نگهداري زمين در هفته سلامت سهيم شدند.

زنگ سلامت در شهرستان ساري به صدا درآمد
Powered by DorsaPortal