معاونت بهداشتی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد
تاریخ: 1390/12/24 تعداد بازدید: 250
روابط عمومی معاونت بهداشتی درگفتگو با دکتر حسین آزاده معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان در خصوص 11 اسفند روز بهداشت محیط
11 اسفند هرسال روز بهداشت محیط نام گذاری شده تا بتوانیم با گرامیداشت این روز یک محیط سالم را در مکانی که زندگی می کنیم

آقای دکتر در ابتدا در خصوص بهداشت محیط توضیحاتی بفرمائید:

11 اسفند هرسال روز بهداشت محیط نام گذاری شده تا بتوانیم با گرامیداشت این روز یک محیط سالم را در مکانی که زندگی می کنیم داشته باشیم . افزایش آگاهی و جلب مشارکت همگانی را روز افزون کنیم تا خطرات محیطی تهدیدی برای سلامت جسمی و روانی محسوب نگردد.

رعایت بهداشت محیط برای همگان یکی از وظایف اصلی در حوزه سلامت است.

تا بتوانیم با مشارکت مردم و موسسات، NGo و ...... محیط پرطراوت و بانشاط داشته باشیم

چه مشکلاتی بهداشت محیط را تهدید می کند؟

تلقی مردم از بهداشت محیط این است که متولی اصلی، بهداشت است در صورتی که 20درصد این کار را بهداشت طراحی می کند. اگر مردم، شهرداری و ارگانهای ذی ربط مشارکت نکنند، نمی توانیم محیط سالمی را داشته و به اهداف طراحی شده در خصوص بهداشت برسیم. تصور این که شهرداری یا بهداشت فقط متولی این کار هستند امر اشتباهی است. مشکلات اصلی در حوزه فرهنگ سازی و مشارکت برون سازمانی است.

آقای دکتر با توجه به این که شما حدود 6 ماه است  بعنوان رئیس مرکز بهداشت استان منصوب شدید، برای برون رفت از این مشکلات چه برنامه ای را تدوین و در دست اجرا دارید؟

همان طور که قبلاً اشاره کردم بهداشت محیط نیاز به مشارکت همه جانبه دارد، راههای زیادی را در پیش رو داریم تا به اهداف نهایی برسیم، یکی از این اهداف و مهم ترین آن آموزش از طریق دیداری و شنیداری است به آحاد مردم تا این فرهنگ را به مردم انعکاس دهیم.

آموزش مستمر خصوصاً در مدارس و دانشگاهها و به مردم باعث تغییرات و رویکرد مثبت مردم به بهداشت محیط می گردد.

انشاءا... بتوانیم با مشارکت شهرداری، استانداری و فرمانداری، آموزش و پرورش و ... پروژه شهر و روستای سالم را آنچنان که شایسته است در استان مازندران ،به سرانجام بگذاریم .

در خاتمه از این که وقتتان را در اختیار ما گذاشته اید سپاسگزارم، بفرمایید چه پیامی برای بهبود و ارتقاء سلامت جامعه دارید؟

در هر جایی که زندگی می کنیم، شهر و روستای سالم محقق نخواهد شد مگر این که همه افراد کمک کنند تا به دور از آلودگی صوتی زباله ، محیط باشیم. بر همگان تکلیف است که در این مشارکت بسیج شوند، تا انشاء ا...مسئولان بتوانند گامهای موثرتری در آینده بر دارند.

/img/NoImage.jpg
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal