معاونت بهداشتی
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
تاریخ: 1391/01/23 تعداد بازدید: 571
تکریم سالمندان در سلامت روحی و روانی سالمندان موثر است
دکتر حسین آزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دومین روز از هفته سلامت در مراسمی که به همین مناسبت با همکاری اداره کل آموزش و پرورش در مدرسه محدثه شهرستان ساری برگزار شد گفت: شعار سال ۱۳۹۱ سازمان جهانی بهداشت، "سالمندي و سلامت" نامگذاري شده است و هفته سلامت ۱۳۹۱ هم با محوریت زندگی سالم و طول عمر بیشتر برنامه ریزي شده است .

دکتر حسین آزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دومین روز از هفته سلامت در مراسمی که به همین مناسبت با همکاری اداره کل آموزش و پرورش در مدرسه محدثه شهرستان ساری برگزار شد گفت: شعار سال ۱۳۹۱ سازمان جهانی بهداشت، "سالمندي و سلامت" نامگذاري شده است و هفته سلامت ۱۳۹۱ هم با محوریت زندگی سالم و طول عمر بیشتر برنامه ریزي شده است .

دکتر آزاده با اشاره به اهمیت حرمت و ارزش سالمندان در آموزه های دینی تصریح کرد : اولین روز هفته سلامت ، سلامت و کرامت انسانی و اجتماعی سالمندان نام گرفته چرا که آموزه هاي دینی ما عزت نفس و حفظ کرامت سالمندان را مورد تائید قرار داده و از نظر علمی نیز ثابت شده که تکریم سالمندان در شیوه زندگی و سلامت روحی و روانی آنها بسیار موثر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  با اشاره به اینکه زندگی سالمند از زمان حیات فرد در جنینی ، کودکی و جوانی بسیار مهم و پیشگیرانه است افزود :: تغذیه سالم و خوب ، ورزش و پیاده روی ،عدم مصرف مواد زیان آور مثل الکل و مخدر از راهکارهای سالم زیستن و دوره سالمندی سالم است .

وی از تدوین سند چشم انداز سلامت سالمند در سالجاری خبر داد و افزود : در حال حاضر جمعیت سالمندان در ایران ۷ درصد است و این رقم در سال ۱۴۲۹ ، 25% کل جمعیت کشور خواهد بود که باید برای مراقبت از این جمعیت آمادگی و آموزشهای لازم را داشته باشیم.

برهمين اساس روزهاي هفته سلامت در ايران در ارتباط با موضوع سالمندي نامگذاري شده‌اند. به اين ترتيب ۱۸ فروردين ماه به عنوان «سالمندي، ورزش و سلامت معنوي»، ۱۹ فروردين با عنوان «سالمندي و آموزش همگاني»، ۲۰ فروردين با عنوان «سالمندي و حوادث و بلايا»، ۲۱ فروردين با عنوان «سالمندي و شهرهاي دوستدار سلامت»، ۲۲ فروردين با عنوان «سالمندي، سلامت و همكاري‌هاي بين بخشي»، ۲۳ فروردين به عنوان «سالمندي و مراقبت در برابر بيماري‌ها» و ۲۴ فروردين به عنوان «سالمندي و كرامت اجتماعي» نامگذاري شده است

/img/NoImage.jpg
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal