معاونت بهداشتی
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
تاریخ: 1391/01/23 تعداد بازدید: 314
سلامتی جمعیت سالمند در گرو برنامه ریزی مناسب برای این گروه است
دکتر ماندانا یساری کارشناس سلامت سالمندان مرکز بهداشت استان در همایش سلامت سالمند اظهار داشت سالمندی ناشی از بهبود شرایط بهداشتی است و با افزایش جمعیت سالخورده در صورت عدم برنامه ریزی مناسب ، شیوع بیماریهای مزمن افزایش می یابد .

دکتر ماندانا یساری کارشناس سلامت سالمندان مرکز بهداشت استان در همایش سلامت سالمند اظهار داشت سالمندی ناشی از بهبود شرایط بهداشتی است و با افزایش جمعیت سالخورده در صورت عدم  برنامه ریزی مناسب ، شیوع بیماریهای مزمن افزایش می یابد .

وی بیشترین جمعیت سالمند استان را متعلق به سوادکوه و رامسر عنوان کرد و افزود اموزش شیوه زندگی سالم به سالمند و افراد  خانواده می تواند بسیاری از مشکلات ناشی از سالمندی را کنترل نموده یا به تعویق بیندازد.

دکتر یساری  فشارخون بالا، بیماری های قلبی و عروقی ، سکته مغزی، دیابت،سرطان ها، بیماریهای تنفسی و انسدادی ریه، بی اختیاری ادرار، بیماری های اسکلتی عضلانی (پوکی استخوان و آرتروز )، اختلال در تعادل و حوادث و شکستگی ها ، اختلالات بینایی و شنوایی  ومشکلات دهان و دندان را از جمله مشکلات جسمی سالمندان برشمرد و افزود :اختلال حافظه ، افسردگي و اضطراب  واختلال خواب نیزاز مشکلات روانی سالمند است

/img/NoImage.jpg
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal