معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين
تاریخ: 1392/10/21 تعداد بازدید: 54
همايش تغذيه در دوران سالمندي ويژه مددجويان كميته امداد ساري
روابط عمومي مركز بهداشت ساري:همايش يك روزه تغذيه در دوران سالمندي ويژه مددجويان كميته امداد ساري با هدف آگاه سازي در خصوص عادتهاي نامناسب غذايي و كاهش مصرف نمك و روغن در سالن معاونت بهداشتي برگزار شد.

همايش تغذيه در دوران سالمندي ويژه مددجويان كميته امداد ساري

روابط عمومي معاونت بهداشتي:همايش يك روزه تغذيه در دوران سالمندي ويژه مددجويان كميته امداد ساري با هدف آگاه سازي در خصوص عادتهاي نامناسب غذايي و كاهش مصرف نمك و روغن در سالن كميته امداد شهرستان ساري برگزار شد.
معاون فني مركز بهداشت مازندران در همايش تغذيه در دوران سالمندي ويژه مددجويان كميته امداد امام(ره) ساري، با اشاره به عادت پرخوري در بين مردم، گفت: مـتأسفانه مردم مازندران در زمينه چاقي، چربي خون و ديابت در رتبه اول قرار دارند لذا بايد با فرهنگ سازي بر ترك عادت هاي بد غذايي اهتمام شود.
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر نادر آهنگر در سخناني، مصرف بي رويه نمك و روغن ها ، شيوع استفاده از دخانيات به ويژه قليان براي بانوان جوان و كم تحركي را تهديد جدي براي سلامت عمومي برشمرد.
وي، خواستار تلاش همگاني براي اصلاح رويه ها و عادت هاي بد غذايي و تغيير ذائقه ها شد.
معاون فني مركز بهداشت مازندران در بخش ديگري از سخنانش، ضمن اشاره به تغييرات كيفي جمعيتي، گفت: پير شدن جمعيت زنگ خطري براي مديران و برنامه ريزان محسوب مي شود.
دكتر آهنگر، با بيان اينكه در چهل سال آينده از هر چهار نفر يك نفر سالمند خواهيم داشت، افزود: نگهداري سالمندان نيازمند مراقبت ويژه بطور طولاني مدت براي خانواده ها بدون داشتن آگاهي و توانمندي لازم دشواراست به دليل اينكه آنان نيازمند نگاه و توجه ويژه هستند و توجه به آنها زمان زيادي را صرف خواهد كرد كه اين خارج از توانائي خانواده درشرايط فعلي است .
وي، رشد شاخص هاي پوشش بيمه درمان ، افزايش درآمد خانوار، رشد مؤلفه هاي اقتصادي و سواد و فرهنگ را زمينه ساز رشد جمعيت و جلوگيري از آسيبهاي پيري جمعيت دانست و تصريح كرد: در حال حاضر سيستم هاي مراقبتي براي سرويس دهي به سالمندان محدود است.
معاون فني مركز بهداشت مازندران، آلودگي هوا در برخي از مناطق كشور را هشداري جدي براي سالمندان عنوان كرد و اظهار داشت: بايد با توجه به اقبال جديد در بحث افزايش جمعيت نسبت به آن چاره انديشي صورت گيرد.
دهقان كارشناس تغذيه نيز در اين نشست به تشريح عادت هاي نامناسب غذايي به خصوص مضرات استفاده افراطي از روغن ها و فرآورده هاي گوشتي از جمله سوسيس، كالباس و انواع فست فودها براي تمامي افراد جامعه به ويژه سالمندان پرداخت.
وي با تأكيد بر استفاده از سبزيجات ، مواد غذائي پخته و آب ميوه گفت: مصرف اين مواد غذايي سبب جلوگيري از يبوست مي شود.
اين كارشناس تغذيه، خوردن چاي پس از صرف غذا را مانع جذب آهن دانست و افزود: توصيه ما اين است كه افراد پس از غذا از مصرف چاي پرهيز كنند.
در ادامه بريماني مدير كميته امداد شهرستان نيز ضمن خير مقدم به كليه سالمندان و هيأت مهمان از دانشگاه علوم پزشكي مازندران توضيحات آماري را در خصوص جامعه هدف تحت پوشش امداد ارائه داده و موضوع مشاركت دانشگاه علوم پزشكي و نهاد امداد را در اين راستا يادآور شد.
 
 
همايش تغذيه در دوران سالمندي ويژه مددجويان كميته امداد ساري
Powered by DorsaPortal