معاونت بهداشتی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
تاریخ: 1393/05/20 تعداد بازدید: 35
همايش استاني گراميداشت هفته جهاني تغذيه با شير مادر برگزار شد
همايش استاني گراميداشت هفته جهاني تغذيه با شير مادر برگزار شد به مناسبت فرا رسيدن هفته جهاني تغذيه با شيرمادر، همايش استاني گراميداشت اين هفته با حضور كارشناسان بهداشتي و مسئولان ترويج تغذيه با شيرمادر و مادران موفق در شيردهي در معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد.
روابط عمومي معاونت بهداشتي مازندران:
هم
ايش استاني گراميداشت هفته جهاني تغذيه با شير مادر برگزار شد

به مناسبت فرا رسيدن هفته جهاني تغذيه با شيرمادر، همايش استاني گراميداشت اين هفته با حضور كارشناسان بهداشتي و مسئولان ترويج تغذيه با شيرمادر و مادران موفق در شيردهي در معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي، در اين همايش قائم مقام رئيس دانشگاه، معاون فني معاونت بهداشت دانشگاه، متخصص كودكان در سخناني به اهميت نقش تغذيه با شير مادر در راستاي اهداف توسعه هزاره، ارتقاء سلامت و شيرمادر، اهميت شيرمادر از ديدگاه اسلام و بيماريهاي مادر وشير دهي پرداختند.

قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران:

با شيرمادر، غذا، ايمني و محبت به كودك منتقل مي شود
قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در همايش استاني تغذيه با شير مادر ، با بيان اينكه خداوند در قرآن مسئله اهميت شيرمادر را بيان كرده است گفت: شيرمادر، غذا، ايمني و محبت را به كودك منتقل مي كند.
دكتر فرهنگ بابامحمودي، تصريح كرد: در قرآن كريم ۸ بار به صورت مستقيم در خصوص اهميت شيرمادر اشاره شد كه آيه ۲۳۳ سوره بقره مهمترين آيه در اين زمينه است كه تاكيد بر ۲سال تمام شيردهي دارد.
وي، مهمترين حامي براي شيردهي مادر را پدرخانواده دانست و اظهارداشت: پدر با حمايتهاي معنوي، كلامي و اقتصادي مي تواند ياريگر مادر شيرده باشد.
قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، پايه اصلي شيردهي مادران را حكم قرآن و اعتقاد به آن عنوان و تصريح كرد: به فرموده پيامبر (ص)، زن در دوران بارداري، زايمان و شيردهي اجر مجاهدت در راه خدا را دارد و اگر در اين ميان بميرد براي او اجر شهدا را قائل مي شوند.
دكتر بابامحمودي، ادامه داد: حضرت علي(ع) مي فرمايد: كودك با هيچ شيري تغذيه نمي شود كه به اندازه شيرمادر مبارك و بابركت باشد.
وي، با تاكيد بر اينكه شيرمادر از لحاظ ميكروبي بي خطر و هميشه تازه است، گفت: شيرمادر داراي فاكتورهاي متعدد ايمني زا مانند لنفوسيت، ايمنوگلوبينها، فاكتور ضد استافيلوكوك، لاكتوفرين، ليزوزيم و ازهمه مهمتر عوامل بيفيدوس كه رشد و تكثير لاكتوباسيلوس را در نوزاد تقويت مي كند، مي باشد.
قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ادامه داد: سلامت مادر و فرزند، احساس رضايت از پرورش طفل، كاهش ذخيره چربيهاي دوران بارداري، پيشگيري از بارداري ناخواسته، تناسب وزن، كاهش ابتلا به سرطان سينه، كاهش خطر كم خوني فقرآهن و كمك به اقتصاد خانواده از مهمترين مزاياي شيردهي مادر محسوب مي شود.

متخصص كودكان عنوان كرد:

شيرمادر، كودكان را كمتر دچار بيماري مي كند
متخصص كودكان در همايش گراميداشت هفته جهاني تغذيه با شيرمادر در ساري گفت: نوزاداني كه در ۶ ماه اول تولدشان تنها با شير مادر تغذيه شدند، كمتر دچار بيماري مي شوند.
خانم دكتر احمدي ، با بيان اينكه توليد شير در بدن مادران بدون نقص انجام مي شود، افزود: ۹۹ شير درصد شير توليدي در پستان مادر، براي تغذيه كودك كافي است.
وي، با بيان اينكه مادران مكيدن انگشت توسط نوزادان را دليل ناكافي بودن شير خود مي دانند، اظهارداشت: اين باور اشتباه است زيرا برخي از نوزدان به طور غريزي انگشتان خود را مي مكند .
عضو هئيت علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، با تاكيد بر اينكه پستانك جايگزين مناسبي براي كوك نيست، افزود: شيرمادر سهل الهضم است به همين دليل نوزاد در ماه هاي اول شيربسيار مصرف مي كنند به طوري كه اگر هر نيم ساعت به خوردن شير نياز پيدا كنند، امري طبيعي است.
احمدي، ادامه داد: شيرمادر مي تواند تا ۸ ساعت در محيط اتاق، سالم بماند و نيازي به گرم كردن ندارد.
متخصص كودكان ، با بيان اينكه مدت مكيدن شير مادر در نوزادان نيز متفاوت است، گفت: بوي ناخوشايند ناشي از مصرف برخي غذاها و عطر و ادكلن باعث تغيير بوي شير مي شود كه در اين هنگام كودك تمايلي به خوردن شير نشان نمي دهد.
وي، به گلايه برخي مادران درخصوص نداشتن شيركافي براي تغذيه نوزادان افزود: مهمترين فاكتور در افزايش شير مادران، مكيدن توسط نوزاد است.
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، خوردن غذاي كافي، استفاده از مواد افزاينده شيرمادر و نوشيدن مايعات در حد رفع تشنگي را از عوامل ديگر در افزايش جريان شيردهي عنوان كرد.

معاون فني مركز بهداشت مازندران:

تغذيه با شير مادر حق طبيعي و شرعي كودكان است
معاون فني مركز بهداشت مازندران در همايش استاني هفته جهاني تغذيه با شير مادر در ساري، گفت: تغذيه انحصاري با شيرمادر حق طبيعي و شرعي كودك است .
دكتر نادر آهنگر، با بيان اينكه نوزاد تا ۲۴ ماه بعد از تولد بايد از شير مادر تغذيه نمايد، تصريح كرد: تغذيه با شيرمادر در كاهش مرگ و مير ۲ تا ۶ ميليون نوزاد موثر است.
وي، ادامه داد: در كشور ايران، از نرخ مرگ ۳۰ نوزاد در يكهزار تولد زنده از طريق تغذيه انحصاري با شير مادر به ۲۰ نوزاد در يكهزار تولد زنده رسيد كه بر اساس آخرين آمارهاي موجود اين ميزان نرخ مرگ نوزادان به ۱۷ مرگ در يكهزار تولد رسيده است.
معاون فني مركز بهداشت مازندران، تغذيه با شير مادر را از نظر اقتصادي مرقون به صرفه دانست و اظهار داشت: در مازندران ميزان نرخ مرگ كودكاني كه با شيرمادر تغذيه مي كنند ۱۰ در يكهزار تولد زنده است كه با سياستهاي آموزشي و فرهنگي و مشاوره، در حال كاهش اين ميزان مرگ و مير نوزادان و كودكان هستيم.
دكتر آهنگر، با اشاره به وجود ۳۴ بيمارستان دولتي در مازندران افزود: ۳۱ بيمارستان در استان واجد شرايط دريافت لوح دوستدار كودك هستند كه تا كنون ۲۴ بيمارستان اين لوح را دريافت كردند.
وي، اجراي برنامه پزشك خانواده، تحول نظام سلامت و نظام جامع و همگاني سلامت را در ترويج تغذيه نوزادان با شيرمادر اثرگذار دانست و گفت: با اجراي اين برنامه ها مادر باردار مي تواند از مشاوره هاي تخصصي در حوزه مامايي، روانشناسي و اجتماعي براي تغذيه كودك بهره مند شود.
دكتر آهنگر، ايجاد داروخانه هاي دوستدار كودك، فعاليت كمپهاي آموزشي، بازآموزي پزشكان و متخصصان، آموزش شيردهي به مادران باردار، تشكيل گروه هاي مادران شيرده، ايجاد مكاني امن براي شيردهي مادران در اماكن مختلف را ازجمله اقدامات موثر در افزايش انگيزه شيردهي به كودكان عنوان كرد.

در پايان اين مراسم از مادران شيرده فعال و نمايندگان و همكاران فعال در حوزه شيرمادر در مركز بهداشت شهرستانها و بيمارستانهاي مازندران تقدير به عمل آمد.
گفتني است ۷-۱ آگوست مصادف با ۱۶-۱۰ مرداد ماه هفته جهاني تغذيه با شيرمادر با شعار " تغذيه با شيرمادر: يك عمرسلامتي" نامگذار شده است.
 

 

همايش استاني گراميداشت هفته جهاني تغذيه با شير مادر برگزار شد
Powered by DorsaPortal