معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين
تاریخ: 1393/10/22 تعداد بازدید: 87
برگزاري كارگاه آموزشي مهارت هاي فرزندپروري روزهاي 23 و 24 دي ماه در معاونت بهداشتي
برگزاري كارگاه آموزشي مهارت هاي فرزندپروري روزهاي 23 و 24 دي ماه در معاونت بهداشتي كارگاه آموزشي با موضوع مهارت هاي فرزندپروري با حضور معاونين و كارشناسان گروه سلامت روان سراسر استان به مدت 2 روز در بهداشت استان برگزار مي شود.

برگزاري كارگاه آموزشي مهارت هاي فرزندپروري روزهاي 23 و 24 دي ماه در معاونت بهداشتي

روابط عمومي معاونت بهداشتي مازندران:
كارگاه آموزشي با موضوع مهارت هاي فرزندپروري با حضور معاونين و كارشناسان گروه سلامت روان سراسر استان به مدت 2 روز در بهداشت استان برگزار مي شود.

مسئول واحد سلامت روان معاونت بهداشتي در آستانه برگزاري " كارگاه آموزشي" با اعلام اين خبر گفت با افزايش روز افزون دانش بشري شاهد افزايش بيماريهاي رواني-عصبي و اختلالات اضطرابي در جامعه هستيم. وي افزود هيجانات و احساسات بخشي از زندگي روزمره ما هستند و بي توجهي به آنها مي تواند سبب ايجاد ناتواني در افراد گردد.

وي گفت آمارها نشان مي دهد از هر چهار نفر ايراني يك نفر از بيماري رواني ، عصبي رنج مي برد كه نياز به مداخلات روانپزشكي دارد.

ايشان افزودند پژوهش ها نشان مي دهد بسياري از اختلالات و نابساماني هاي رواني ريشه در شيوه هاي نادرست فرزندپروري و دوران كودكي هر فرد دارد. اكنون بيش از هر زمان ديگري در جامعه اهميت بحث فرزندپروري و شيوه هاي مناسب تربيتي مطرح مي شود.

هاشم ورزي ادامه داد بررسي هاي صورت گرفته در كشور نشان مي دهد بسياري از افرادي كه به دليل شكايت از مشكلات جسماني از قبيل سردرد، ناراحتي هاي قلبي، گوارشي و ... به درمانگاه ها و پزشكان عمومي مراجعه مي كنند، مشكل جسمي نداشته، تنها از اختلالات خلقي از قبيل اضطراب و افسردگي رنج مي برند كه خود و اطرافيان آنان از بيماري هاي رواني در آنان بي اطلاع هستند. وي گفت: با توجه به اهميت بحث فرزندپروري و لزوم پيشگيري از بيماريهاي رواني در دوران بزرگسالي، در جامعه موضوع كارگاه استاني به فرزندپروري اختصاص دارد. وي افزود برنامه هاي متعددي جهت آگاهي افراد جامعه از سوي گروه سلامت روان برنامه ريزي شده است كه در آينده شاهد اجراي آن خواهيم بود.

 

برگزاري كارگاه آموزشي مهارت هاي فرزندپروري روزهاي 23 و 24 دي ماه در معاونت بهداشتي
Powered by DorsaPortal