معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين
تاریخ: 1394/06/08 تعداد بازدید: 25
توصيه‌هاي بهداشتي براي حفظ سلامت حجاج تشريح شد
از سوي معاون فني مركز بهداشت مازندران؛ توصيه‌هاي بهداشتي براي حفظ سلامت حجاج تشريح شد نادر آهنگراظهار كرد: امسال بيش از 3 هزار زائر در قالب 24 كاروان به سفر معنوي حج تمتع مشرف مي‌شوند كه از اين تعداد 18 كاروان مربوط به دانشگاه علوم پزشكي مازندران و 6 كاروان مربوط به دانشگاه علوم پزشكي بابل است.
 

از سوي معاون فني مركز بهداشت مازندران؛

توصيه‌هاي بهداشتي براي حفظ سلامت حجاج تشريح شد

 

نادر آهنگراظهار كرد: امسال بيش از 3 هزار زائر در قالب 24 كاروان به سفر معنوي حج تمتع مشرف مي‌شوند كه از اين تعداد 18 كاروان مربوط به دانشگاه علوم پزشكي مازندران و 6 كاروان مربوط به دانشگاه علوم پزشكي بابل است.

وي با اشاره به تشكيل نشست مشترك ميان حج و زيارت، فرودگاه، مديران و پزشكان كاروان‌ها در ارتباط با بيماري كرونا ويروس، افزود: كارت مسافرت شامل توصيه‌هاي بهداشتي ميان حجاج توزيع شده و در جلسات آموزشي، توصيه‌هاي لازم به آنان ارائه شده‌ است.

معاون فني مركز بهداشت مازندران بيان كرد: ماسك در اختيار مديران كاروان‌ها قرار گرفته تا در صورت بروز مشكلات تنفسي در ميان حجاج در بين آنان توزيع شود.

آهنگر با تأكيد بر اينكه حجاج در حين سفر دست‌ها را مرتب با آب و صابون بشويند، گفت: حجاج در مكان‌ها شلوغ و ازدحام جمعيت از ماسك استفاده كنند.

وي با بيان اينكه شتر به‌عنوان مخزن بيماري كرونا ويروس محسوب مي‌شود، اظهار كرد: حجاج از مصرف شير غيرپاستوريزه و گوشت نيم‌پز شتر پرهيز كنند.

معاون فني مركز بهداشت مازندران با اشاره به اينكه حجاج از مصرف مواد غذايي دست‌فروشان به شدت خودداري كنند، بيان كرد: در صورت عطسه از دستمال استفاده كرده و آن را در كيسه زباله دور بريزند و پس از آن دست‌ها را شست‌وشو دهند.

آهنگر با اعلام اينكه حجاج از تماس نزديك با شتر به شدت پرهيز كنند، گفت: در صورت داشتن علائمي از جمله تب، سرفه، تنگي‌نفس، تهوع، درد شكم، استفراغ و اسهال به پزشك كاروان مراجعه كرده و در هنگام برگشت فرم خوداظهاري را تكميل كنند تا نمونه‌برداري صورت گيرد

توصيه‌هاي بهداشتي براي حفظ سلامت حجاج تشريح شد
Powered by DorsaPortal