معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين
تاریخ: 1394/06/14 تعداد بازدید: 150
تحول سلامت و آزمون 665 شركت كننده كارشناشان روان و تغذيه در مازندران
تحول سلامت و آزمون 665 شركت كننده كارشناشان روان و تغذيه در مازندران در اجراي طرح تحول سلامت براي اولين بار در مازندران آزمون جذب نيروي بهداشت روان و تغذيه برگزار شد

تحول سلامت و آزمون 665 شركت كننده كارشناشان روان و تغذيه در مازندران

در اجراي طرح تحول سلامت براي اولين بار در مازندران آزمون جذب نيروي بهداشت روان و تغذيه برگزار شد

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشكي مازندران: اين آزمون كه با حضور 665 نفر برگزار شد 76 نفر در واحد تغذيه و 589 نفر در واحد روان با هم به رقابت پرداختند كه از اين ميان 44 نفر براي تغذيه و 44 نفر براي واحد روان برگزيده خواهند شد.

معاون اجرايي مركز بهداشت استان در اين خصوص گفت : " هدف از برگزاري اين آزمون جذب 88 نيرو براي خدمت به مردم مي باشد تا در واحد هاي تغذيه و روان مشغول به كار شوند.

قاسم اويس افزود: " با توجه به اين كه بيماري هاي ديابتي افزايش يافته و بيماري هاي ديگري مانند چاقي كه غيرعفوني قلمداد مي شود جاي آن را گرفته در نظر داريم با نيروهايي كه جذب مي شوند در قالب يك برنامه منسجم به بهبود اوضاع تلاش بيشتري داشته باشيم .

وي همچنين با اشاره به بيماري هاي مربوط به روان جامعه گفت: (با توجه به افزايش بيماري هاي شايع ديگر از جمله استرس و افسردگي اميدوار هستيم در قالب جذب نيرو و جلسات كاربردي منظم به سلامت افراد جامعه كمك شايسته تري به عمل آوريم.

او حضور نيروهاي ماهر و با تحصيلات عالي در دستگاه هاي اداري را مهمترين و مناسب ترين راهكار براي رسيدن به شرايط ايده آل دانست و افزود: با اين شيوه دسترسي مردم به كارشناسان واحدهاي مختلف آسان و سريع تر خواهد بود. وي در خصوص شرايط اطلاع رساني اين آزمون افزود: (( قبل از برگزاري آزمون در فواصل مختلف اطلاع رساني گسترده اي در نشريات و از طريق پيامك و همچنين سايت رسمي دانشگاه صورت گرفت .

در ادامه ابوالفضل عزيزي مدير عامل شركت پشتيباني انديشه گفت : اين آزمون به صورت مناقصه اي بود تا جذب نيرو در حوزه روان و تغذيه راهكار قانونمندي داشته باشد.

وي با اشاره به اين كه در ابتدا قرار بود اين جذب نيرو به صورت مصاحبه اي انجام شود گفت : تجربه و گله مندي هاي برخي عزيزان از اين حكايت دارد كه ممكن است در شيوه ي مصاحبه به نحوي مورد سوال قرار گيرد به جهت شفاف سازي از طريق آزمون صورت گرفت

وي در اين خصوص افزود : در شيوه آزموني شرايط به گونه اي طراحي شده است كه حتي 3 نمره منفي از سوي شركت كننده ها در روند جذب آنان تاثير خواهد گذاشت و در اين شرايط كساني گزينش مي شوند كه حتما " از دانش و سواد و انگيزه لازم برخوردار ند و به لحاظ علمي مهارت لازم را بدست آورند

وي در پايان ملاك اصلي برگزيدگان آزمون را در سطح علمي بالا ، پرهيز از تبعيض و بي عدالتي و در نظر گرفتن شرايط بومي اقليمي و باليني بودن براي شركت كنندگان دانست .

لازم به ذكر است نتايج آزمون تا دو هفته ديگر در سايت شركت پشتيباني انديشه اعلام خواهد شد .

 

تحول سلامت و آزمون 665 شركت كننده كارشناشان روان و تغذيه در مازندران
Powered by DorsaPortal