معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين
تاریخ: 1394/07/15 تعداد بازدید: 31
مراسم نمايشگاه هفته ملي كودك برگزار شد
مراسم نمايشگاه هفته ملي كودك برگزار شد به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي دانشگاه: در اين مراسم كه با حضور مسئولين استاني و شهرستاني در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مازندران برگزار شد، از غرفه هاي مختلف و متنوع نمايشگاه كه به همت ارگانها و سازمانهاي دولتي تشكيل شده بود بازديد بعمل آمد

مراسم نمايشگاه هفته ملي كودك برگزار شد

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي دانشگاه:

در اين مراسم كه با حضور مسئولين استاني و شهرستاني در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مازندران برگزار شد، از غرفه هاي مختلف و متنوع نمايشگاه كه به همت ارگانها و سازمانهاي دولتي تشكيل شده بود بازديد بعمل آمد

مركز بهداشت استان نيز با اختصاص غرفه متشكل از تغذيه سالم،سلامت دهان و دندان،سلامت روان و سلامت كودكان در اين نمايشگاه حضور چشمگيري داشتند

دكتر اعرابي معاون بهداشتي دانشگاه اين هفته را فرصت موثري دانست تا به همراهي و ياري دستگاه هاي مرتبط اين حوزه بتوان در جهت تحقق هرچه بيشتر حقوق واقعي كودكان تلاش كرد.

وي با اشاره به نيازهاي كودكان در حوزه بهداشت و سلامت تصريح كرد: كودك همواره نيازبه آموزش دارد و مي بايست در كنار تامين نياز هاي جسمي اش در جهت شكوفايي استعددها و هدايت كودكان در مسيردانايي و توانايي اقدام نمود.

دكتر محسن اعرابي كودكي را دوران مهمي در ارتقا شخصيت كودك و جامعه دانست و افزود: كودك به جهت محدوديت سني اش قدرت دفاع از حقوق خود را ندارد؛ لذا احقاق حقوق آنان نياز به همت دستگاه هاي متولي مرتبط با كودك را مي طلبد و اين امر سهم هر يك از اين دستگاه ها را جدي تر مي سازد.

رئيس مركز بهداشت استان گفت:كودكان و خردسالان به عنوان سرمايه هاي بالقوه واقعي، آينده سازان ايران اسلامي، نقش مهمي در حفظ و حراست از ارزش ها، داشته ها و سرمايه هاي بدست آمده كشور و پيشبرد امور فرهنگي ، اجتماعي ، اقتصادي و .....سرزمينمان دارند، لذا تربيت ، آموزش و جامعه پذيري اين عزيزان در اولويت قرار دارد.

وي در ادامه هدف كلي از برگزاري هفته ملي كودك ارتقاي همه جانبه سطح سلامت و تكامل كودكان عنوان كرد و گفت:

اهداف اختصاصي در اين حوزه عبارتند از:

1. افزايش آگاهي، نگرش و عملكرد آحاد جامعه نسبت به رشد و تكامل همه جانبه كودكان

2. توجه بيش از پيش به فرهنگ غني ملي و آموزه هاي دين مبين اسلام در حوزه كودكان

3. ايجاد عزم ملي در كشور در جهت توجه به دوران ابتداي كودكي(0 تا 8 سال)

4. ارتقاء سطح تعاملات بين بخشي و درون بخشي در حوزه كودكان و نوجوانان

معاون بهداشتي دانشگاه همچنين از برگزاري همايش روز جهاني و هفته ملي كودك با حضور كودكان سرطاني ماهك توسط مركز بهداشت شهرستان ساري در روز سه شنبه تاريخ 21/7/94 در كانون پرورش فكري مازندران خبر داد.

نمايشگاه هفته ملي كودك از 15تا 21 مهرماه همه روزه صبح ها از ساعت 8 تا 12 و عصر ها از ساعت 14 تا 17 پذيراي كودكان، خانواده ها و علاقمندان مي باشد.

 

مراسم نمايشگاه  هفته ملي كودك برگزار شد
Powered by DorsaPortal