معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
تاریخ: 1394/08/06 تعداد بازدید: 29
همايش تبيين سياست هاي جمعيتي در ساري برگزار مي شود
همايش تبيين سياست هاي كلي جمعيت مبتني بر سلامت مادر و كودك دوشنبه آينده در ساري برگزار مي شود.

مسئولان كشوري و استاني براي بررسي راههاي ارتقاي رشد جمعيت گردهم مي آيند

همايش تبيين سياست هاي جمعيتي در ساري برگزار مي شود

همايش تبيين سياست هاي كلي جمعيت مبتني بر سلامت مادر و كودك دوشنبه آينده در ساري برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت مازندران: در اين همايش يك روزه معاون برنامه ريزي و هماهنگي شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مديركل سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي و جمعي از مديران استاني ، نخبگان وصاحبنظران حضور دارند. حاضران در اين همايش ضمن آشنايي با سياست ها و برنامه هاي وزارت بهداشت در راستاي افزايش نرخ باروري كلي در سطح جامعه، راه هاي ارتقاي سطح سلامت مادر و كودك را مورد بررسي قرار مي دهند . همچنين مباحث ازدواج و ناباروري ، تحكيم بنياد خانواده و فرزند آوري سالم، فرهنگ سازي و افزايش دانش جامعه درباره سياست هاي جمعيتي ابلاغي مقام معظم رهبري ، جمعيت مطلوب خانواده و وضعيت جمعيت ايران از ديگر موضوعات قابل بحث در اين همايش است.

اين همايش بزرگ با همكاري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي دفتر سلامت جمعيت خانواده و مدارس و اداره باروري سالم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي ،دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مازندران ، وزارت كشور و استانداري مازندران 11 آبان ماه در سالن هلال احمر استان مازندران برگزار مي شود. پيش از اين همايش هاي مشابهي در ساير مراكز استان ها برگزار شده است.

بر اساس اين گزارش، كاهش نرخ باروري در سال هاي اخير به دليل بالارفتن سن ازدواج و گرايش خانواده ها به تك فرزندي موجب نگراني كارشناسان و نهادهاي حاكميتي نسبت به كاهش جمعيت در سال هاي آينده شده است. در اين راستا مقام معظم رهبري در ارديبهشت ماه 93 سياست هاي كلي جمعيت را ابلاغ كردند . بر اساس اين سياست ها نهادهاي مختلف در كشور مكلف به فراهم سازي بسترهاي نرخ باروري و افزايش جمعيت از طريق فرهنگ سازي در راستاي اقتدار ملي و رشد كشور شده اند.

همايش تبيين سياست هاي جمعيتي در ساري برگزار مي شود
Powered by DorsaPortal