معاونت بهداشتی
۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين
تاریخ: 1394/08/17 تعداد بازدید: 23
تقبل 80 درصد از هزينه هاي مربوط به طرح تحول سلامت توسط سازمان بيمه سلامت
در كاركرد طرح تحول سلامت، سازمان بيمه سلامت بالغ بر 80 درصد از هزينه‌هاي مربوط به طرح را تقبل كرده است

تقبل 80 درصد از هزينه هاي مربوط به طرح تحول سلامت توسط سازمان بيمه سلامت

رييس سازمان بيمه سلامت كشوربه همراه مدير عامل سازمان بيمه سلامت ايران،قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت و رييس و معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در بازديد از مركز بهداشتي درماني شماره 6 ساري گفت:در حال حاضر جمعييت تحت پوشش بيمه سلامت 41 ميليون نفر است كه از اين تعداد 11 ميليون نفر بيمه سلامت همگاني و 23 ميليون نفر جمعيت روستايي و شهرهاي زير 20 هزار نفر جمعيت و مابقي بيمه سلامت كارمندي و خويش فرما هستند.

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران،«محمد جواد كبير»اظهار كرد: در كاركرد طرح تحول سلامت، سازمان بيمه سلامت بالغ بر 80 درصد از هزينه‌هاي مربوط به طرح را تقبل كرده است و اين در حالي است كه با محدوديت‌هاي اعتباري روبرو بوده است، اما هميشه خود را پاسخگو مي‌داند.

وي افزود: با توجه به اين كه بيمه سلامت در سال 93، 1450 ميليارد تومان منابع پيش بيني شده بود اما اين امرمحقق نشد و تا امروز بالغ بر 2 هزار و 800 ميليارد تومان از منابع سال 94 از سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور دريافت كرديم و سعي نموديم كه اين منابع را بابت بدهي هاي سال 93 و 94 پرداخت كنيم.

رييس سازمان بيمه سلامت كشور خاطرنشان كرد:سازمان بيمه سلامت ايران از جمله  سازمان هاي بيمه گري است كه بيش از 80 درصد منابع آن از منابع درآمد عمومي دولت تامين مي شود اين سازمان درحال پيگيري وصول مطالبات خود از دولت بوده كه در صورت تاًمين منابع، مطالبات مراكز درماني در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

به گفته وي برآورد مي شود در شش ماهه اول بالغ بر 2 هزار ميليارد تومان به موسسات طرف قرار داد اين منابع تخصيص يابد اما به دليل عدم تخصيص منابع پرداختي ها به تعويق افتاده است.

كبير اظهار كرد: قرار است امسال از محل يك درصد ماليات بر ارزش افزوده و هدفمندي هزار و 800 ميليارد تومان بر اساس تفاهمنامه بين بيمه سلامت،وزارت بهداشت و سازمان مديريت و برنامه ريزي كه منعقد شده براي بيمه شده هاي جديد و هزينه روستاييان در سطوح مختلف، منابع دريافت كنيم .

رييس سازمان بيمه سلامت كشور افزود:اين طرح از طرح هاي ارزشمند در حوزه اجتماعي كاركردي دولت است بيمه سلامت ايران تعهد دارد كه از طرح تحول سلامت دفاع لازم را انجام دهد.اميدواريم با حمايت دولت در آينده اي نزديك اين منابع تخصيص پيدا كند تا بتوانيم تعهدات خود را به موسسات پرداخت كنيم.

كبير گفت:درسال همدلي و همزباني ، سازمان بيمه سلامت ايران همسو با وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشكي تمام همت خود را صرف اجراي بهينه طرح تحول نظام سلامت  و طرح پزشك خانواده خواهد نمود تا شاهد رضايت هرچه بيشتر بيمه شدگان باشيم.   

 

تقبل 80 درصد از هزينه هاي مربوط به طرح تحول سلامت توسط سازمان بيمه سلامت
Powered by DorsaPortal