شبکه بهداشت و درمان آمل
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/09/18 تعداد بازدید: 183
جلسه کمیته سوانح و حوادث
جلسه کمیته سوانح و حوادث روز سه شنبه چهاردهم آذر ماه با حضور نمایندگان ادارات مربوطه وروسای بیمارستانها در شبکه بهداشت برگذار شد.

  پیرو دعوتنامه جلسه کمیته سوانح و حوادث روز سه شنبه چهاردهم آذر ماه با حضور نمایندگان محترم فرمانداری ، شهرداری ، اداره کار و امور اجتماعی ، اداره راهنمایی و رانندگی ، اداره راه و ترابری ، هلال احمر ، مرکز اورژانس 115 ، روسای بیمارستان های امام علی (ع) ، امام رضا (ع) ، هفده شهریور، ریاست محترم پزشکی قانونی آمل، فرماندهی محترم نیروی انتظامی ، ریاست محترم سازمان آتش نشانی آمل ، دکتر رمضانی معاونت بهداشتی و کارشناسان مسئول واحدهای این شبکه برگزار گردید.

جلسه با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم شروع شد.
 آقای دکتر حمزه قاسمی مدیر شبکه بهداشت و درمان ضمن خیرمقدم به مدعوین گرامی حاضر در جلسه عنوان کردن که با بررسی آمارها و شاخص های موجود نشان از افزایش خودکشی ها در شهرستان می باشد خواستار بحث و تحلیل از نظر راههای خودکشی قرار گیرد و این موضوع در کمیته HSR (کمیته پژوهش ) جهت پژوهش مطرح گردد و ادامه درخصوص تصادفات در مناطق حادثه خیز جاده هراز از نظر علت، زمان وقوع و نوع وسیله نقلیه و علت و چگونگی فوت مورد بررسی قرار گیرد. و همچنین به اهمیت سوانح و حوادث و آثار آن بر فرد دچار حادثه دیده و بار اجتماعی و اقتصادی به جامعه و خانواده و فرد یادآور شدند در جهت اتخاذ تصمیمات لازم در مورد کاهش سوانح حوادث تاکید کردند. در ادامه جلسه دکتر مومنی کارشناس مسئول بیماریهای شبکه بهداشت و درمان درخصوص فعالیت های انجام شده و اهمیت سوانح و حوادث و آثار آن از نظر اقتصادی و بار اجتماعی در جامعه و خانواده و فرد نکاتی را بیان کردند. سپس سرکار خانم مهدوی کارشناس مربوطه سوانح و حوادث : آمار سوانح و حوادث شهرستان باستناد برنامه نرم افزاری نصب شده در اورژانس بیمارستانها را به شرح ذیل بیان کردند .

شش ماهه اول سال 91

بیشترین محل ایجاد حادثه به ترتیب شیوع

کوچه و خیابان 40% ، منزل 31% ، محل کار 16% ، بزرگ راه و جاده 11%

منطقه حادثه به ترتیب شیوع

منطقه شهری 75% ،   منطقه روستایی 14% ، خارج از شهر وروستا 11%
 
گروه سنی به ترتیب شیوع حادثه

بیشترین حوادث در گروه سنی 39-15 ساله 61% حادثه ، گروه سنی 64 -40 ساله 21% حادثه گروه سنی 14-0 ساله 13% حادثه گروه سنی 65 به بالا 4% حادثه

خانم مهدوی در پایان اعلام کردند که تصادف خودرو سوار نسبت به سال قبل افزایش یافته است ، و تصادف موتور سوار و عابر پیاده کاهش یافته است . درصد خودکشی در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مشابهه سال قبل دو برابرگشت  

جلسه با نظرات و پیشنهادات کارشناسان و مدعوین محترم درخصوص مشکلات سوانح و حوادث ادامه یافت

در پایان دکتر قاسمی مدیر شبکه بهداشت و درمان پیشنهاد کردند که سوانح و حوادث شهرستان و مشکلات آتش نشانی در جلسه کارگروه سلامت شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.  
 
 
جلسه کمیته سوانح و حوادث
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal