شبکه بهداشت و درمان آمل
۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
br ENGLISH
تاریخ: 1391/10/04 تعداد بازدید: 194
چهارمين جلسه کارگروه تخصصي عملياتي بهداشت و درمان ستاد مديريت بحران
چهارمين جلسه کارگروه تخصصي عملياتي بهداشت و درمان ستاد مديريت بحران روز چهار شنبه 22آذر ماه باحضور اعضاء - در ستاد شبکه بهداشت و درمان آمل برگزار گرديد

پيرو دعوت نامه چهارمين جلسه کارگروه تخصصي عملياتي بهداشت و درمان ستاد مديريت بحران روز چهار شنبه 22آذر ماه باحضور اعضاء - در ستاد شبکه بهداشت و درمان آمل برگزار گرديد ابتداجلسه با قرائت آياتي از کلام ا... مجيد شروع گرديدسپس آقاي جعفري کارشناس درمان و دبير کميته با قرائت دستور کار جلسه ( ارائه گزارش اعضا درخصوص تشکيل و فعاليت ستاد بحران در ادارات عضو کارگروه ) از برگزاري مانور بحران که در تاريخ 17/8/91 در بيمارستان 17 شهريور برگزار گرديد تقدير نموده و خواستار انجام مانورهاي روميزي با تهيه سناريوهاي بهداشتي درماني از طرف ساير بيمارستانها شد.

در ادامه آقاي دکتر قاسمي مدير شبکه بهداشت و درمان ضمن تقدير و تشکر از مدعوين ، بخشدار محترم امام زاده عبدا.. (ع) و رياست محترم نظام پزشکي جهت شرکت در جلسه از رئيس و دبير کميته بحران بيمارستان 17 شهريور جهت برگزاري مانور تقدير نموده و از عدم توجه بعضي از شرکت کنندگان در روز مانور گلايه نمود ايشان با اشاره به دستور کار جلسه اخير و جلسه هفته بعد ستاد بحران در فرمانداري لزوم آمادگي همه جانبه ادارات عضو کارگروه در فصل زمستان را خواستار شد ضمنا از بخشداريها ، پليس راه ، راه و ترابري و ساير ادارات خواست نسبت به شناسايي نقاط حادثه خيز در جاده ها ، رفع مشکل عدم پوشش موبايلي در تونل ها ، رفع ترافيک در موارد پرتردد و بازگشايي مسيرهاي جاده اي در زمستان براي تسهيل رفت و آمد آمبولانسهاي 115 و هلال احمر اقدام نمايند . ايشان با يادآوري فعاليت چندين اداره از جمله فرمانداري آتش نشاني ، هلال احمر ، شهرداري و ... در بارندگي هاي اخير و کمک رساني به آبگرفتگي معابر و منازل و همراهي شبکه بهداشت و درمان با اين ادارات ، حضور مسئولين ادارات و نهادها را در موارد اضطراري براي مردم دلگرم کننده دانست

و خواستار آن شد که در جلسه بعدي بحران و جلسات بحران و شوراي اداري فرمانداري با تهيه کليپ هاي در اين موارد مفصلا صحبت شود.

مدير شبکه با اشاره به انجام مانورهاي گسترده در بسياري از کشورهاي پيشرفته دنيا خواستار استفاده از تجارب اين کشورها در زمينه بحران شد

سپس خانم خدابخشي از بيمارستان 17 شهريور با گزارش انجام مانور بحران از اداراتي که نسبت به تهيه سناريو در روز فوق اقدام نمودند تقدير نموده و کاملترين سناريو را مربوط به هلال احمر دانستند ايشان با توضيح اين مطلب که تصور عامه از مانور هميشه انجام مانورهاي عملياتي با استفاده از آمبولانس و ماشينهاي مختلف است اين روش را منسوخ شده دانست و اظهار داشت امروزه بيشتر مانورها روميزي و برنامه ريزي براي مقابله با بحران مي باشد که متاسفانه در مانور برگزار شده توسط بيمارستان مورد عنايت مسئولين و مدعوين قرار نگرفت ايشان با پيشنهاد جزء نگري در برنامه ريزي ها و پرهيز از کلي نگري در جلسات خواستار استمرار و انجام مستمر مانورهاي روميزي شد.

وديگر اعضاي کارگروفعاليتها ونظرات خود رابيان نمودند

در خاتمه و پس از بحث و بررسي موارد ذيل جهت اجرا مصوب گرديد:

* با توجه به دستورالعمل فرمانداري محترم مقرر شد کليه ادارات عضو کارگروه آمادگي کامل براي مقابله با بحرانهاي احتمالي فصل زمستان را داشته باشند.

*مقرر شد به موضوع پدافند غيرعامل امور بهداشتي درماني در جلسات بعدي کارگروه بيشتر پرداخته شود و تا آن زمان اعضاي محترم کارگروه درخصوص موضوع فوق تحقيق و بررسي نمايند.

*به پيشنهاد آقاي دکتر قاسمي مقرر شد استعداد و امکانات بيمارستانها براي مقابله با بحرانهاي وسيعتر در جلسات جداگانه کارگروه با حضور نمايندگان کارگروه بحران بيمارستانها مورد بررسي و شناسايي قرار گيرد

* جهت تکميل اطلاعات مورد نياز ستادهاي بحران بخشداري از مرکز بهداشتي درماني و پزشکان شاغل در اين مراکز مقرر شد مکاتبه مستقيم از طرف بخشداري ها با مراکز بهداشتي درماني بعمل آيد .

چهارمين جلسه کارگروه تخصصي عملياتي بهداشت و درمان ستاد مديريت بحران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal