مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/03/07 تعداد بازدید: 58
افتتاح نخستين كلينيك دندانپزشكي در مركز استان مازندران
افتتاح نخستين كلينيك دندانپزشكي در مركز استان مازندران رئيس مركز بهداشت شهرستان ساري صبح امروزدر افتتاحيه كلينيك دندانپزشكي مرحومه قريشي در ساري گفت: با توجه به هزينه بالاي دندانپزشكي اين كلينيك با هدف دسترسي آسان جمعيت شهري و روستايي به خدمات دندانپزشكي به بهره برداري رسيد .
  • افتتاح نخستين كلينيك دندانپزشكي در مركز استان مازندران
روابط عمومي مركز بهداشت  شهرستان  ساري:
رئيس مركز بهداشت شهرستان ساري صبح امروزدر افتتاحيه كلينيك دندانپزشكي مرحومه قريشي در ساري گفت: با توجه به هزينه بالاي دندانپزشكي اين كلينيك با هدف دسترسي آسان جمعيت شهري و روستايي به خدمات دندانپزشكي به بهره برداري رسيد .

دكترعقيل برزگرافزود:اين كلينيك با 6 يونيت با اهداي خير ساروي مرحومه سيده طاهره قريشي و همسرش محمد مكارمي و با كمك مجمع خيرين سلامت استان به بهره برداري رسيد.

رئيس مركزبهداشت شهرستان ساري تصريح كرد: اين مركز با هدف ارائه خدمات سطح يك و دو، آموزش رايگان بهداشت دهان و دندان، مراقبت از دندان مادران باردار و شيرده، انجام فلورايد تراپي براي كودكان زير 12 سال،فيشورسانت(شياربند)جهت جلوگيري از پوسيدگي دندان،پالپوتومي و درمان پالپ زنده راه اندازي شده است.

وي افزود: عمليات جرم گيري، كشيدن دندان هاي غيرقابل ترميم و ترميم دندان با تعرفه دولتي در اين مركز ارائه مي شود و اولويت خدمات اين مركز دانش آموزان، كودكان و مادران باردار و اولويت بعدي با افراد ديگر جامعه است تا بتوانيم آموزش و فرهنگ سلامت به ويژه سلامت دهان و دندان را نهادينه كنيم و گامي موثر در جهت ارتقاي سطح سلامت جامعه برداريم.

دكترهاشمي مدير كلينيك دندانپزشكي مرحومه قريشي در اين مراسم گفت:در سال 91 بر اساس وصيت نامه مرحومه قريشي طبقه اول به مركز بهداشت شهرستان ساري اهدا شد كه اين كلينيك امروز در مساحتي با 400 متر مربع به بهره برداري رسيد.

وي افزود:ازخرداد 92 مرمت و بازسازي اين ساختمان با 100 ميليون تومان آغاز شد و 200 ميليون تومان نيز از اعتبارات دانشگاه علوم پزشكي وكمك مجمع خيرين سلامت براي راه اندازي اين مكان هزينه شد.

به گفته هاشمي مراسم امروز علاوه بر افتاح كلينيك دندانپزشكي مراسم ارج نهادن به خيرين و نيكوكاران به ويژه خيرين سلامت است كه با كمك و مساعدت خيرين توانستيم اين كلينيك را مجهز به تجهيزات پزشكي كنيم.

مدير اجرايي مجمع خيرين بهداشت وسلامت نيز در اين مراسم گفت: پيشگيري بهتر از درمان است و زماني مي توانيم جامعه پويا و سالمي داشته باشيم كه بهداشت را به درستي در جامعه نهادينه كنيم.

كواكبيان افزود: در بحث بهداشت و درمان بيشتر به درمان پرداختيم تا بهداشت كه بايد اين مقوله نيز مورد توجه قرارگيرد.
 
ياد آورمي شود طبقه دوم اين ساختمان نيز اهدايي مرحومه قريشي به مركز بهداشت ساري است كه به عنوان مركز بهداشت شماره 8 مشغول به خدمات رساني به شهروندان ساروي است

 
 
 
افتتاح نخستين كلينيك دندانپزشكي در مركز استان مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal