مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
br ENGLISH
تاریخ: 1393/06/12 تعداد بازدید: 14
موردي از وبا در ساري مشاهده نشد
رئيس مركز بهداشت ساري اعلام كرد: موردي از وبا در ساري مشاهده نشد

رئيس مركز بهداشت ساري اعلام كرد:

 

موردي از وبا در ساري مشاهده نشد

رئيس مركز بهداشت ساري با اشاره به شايعات اخير مبني بر بروز بيماري وبا در يكي از روستاهاي اين شهرستان گفت: بر اساس بررسيهاي صورت گرفته موردي از وبا در ساري مشاهده نشد.
به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان ساري، دكتر عقيل برزگر، با بيان اينكه جاي نگراني وجود ندارد، افزود: كارشناسان بهداشتي آب روستاهاي اين شهرستان را نمونه گيري و مورد آزمايش قرار دادند و خوشبختانه مورد مشكوكي گزارش نشد.
وي، استفاده از آب و غذاي آلوده را مهم ترين راه ابتلا به اين بيماري است دانست و تصريح كرد: خوردن سبزي و ميوه بدون شست وشوي كامل، مصرف يخ غيربهداشتي، نشستن دست ها پس از اجابت مزاج يا قبل از خوردن غذا از جمله مواردي هستند كه رعايت نكردن آنها موجب ابتلا به بيماري هاي عفوني از جمله وبا مي شود.
رئيس مركز بهداشت ساري ادامه داد: عدم مصرف آب رودخانه ها براي مصارف خوراكي ، عدم خريد مواد غذايي خام يا پخته از دستفروش هاي دوره گرد، استفاده از توالت هاي بهداشتي و ضدعفوني كردن توالت و محل هاي آلوده شده با مواد ضدعفوني كننده ، شستن دست ها با آب و صابون، جوشاندن آبي كه تصفيه نشده به مدت يك دقيقه يا اضافه كردن تركيبات كلر به آب و استفاده از بطري هاي آب پلمب شده و استاندارد هنگام مسافرت از راه هاي پيشگيري از اين بيماري است.

 

موردي از وبا در ساري مشاهده نشد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal