بيمارستان آموزشي و درمانی زارع ساري
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن
br ENGLISH
تاریخ: 1396/11/04 تعداد بازدید: 54
گراميداشت ولادت حضرت زينب و روز پرستار
تجليل از پرستاران نمونه و جشن اين روز فرخنده در بيمارستان زارع برگزار شد

اين مراسم با حضور رييس محترم و معاون محترم توسعه ،دانشگاه علوم پزشكي مازندران و همه مسئولين بيمارستان ،همچنين حضور پرشور پزشكان و پرستاران و كادر درمان در سالن كنفرانس اين مركز برگزار گرديد.

دكتر سيد عباس موسوي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران نيز با تبريك سالروز ولادت حضرت زينب (س) و روز پرستار به نقش اثر گذار پرستاران در جامعه اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به مهم بودن اين شغل و مشكلاتي كه پرستاران با آن مواجه هستند هنوز نتوانستيم آن را بطور شايسته به جامعه معرفي كنيم.

وي ،مسئوليت پذيري ،صبر ،تعهد و ايثار را از شاخصه هاي مهم پرستاري عنوان كرد و افزود: وقتي در معناي واژه ي پرستاري از اين كلمات استفاده مي شود ، بار مسئوليت پرستاران را در قبال بيماران افزون تر مي كند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت:آنچه كه مسئوليت پرستاران را در حوزه خود افزايش مي دهد شرافت انساني است چرا كه پرستاران به غير از بيماري با بيمار به عنوان انسان سر و كار دارند.

وي كار درماني بيمار را كار تيمي و جمعي اعلام كرد و افزود: چنانچه هر كجاي اين تيم مورد خدشه واقع شود ،تيم با مشكل مواجه مي شود.

در ادامه اين مراسم دكتر  جعفري راد سرپرست محترم بيمارستان زارع ضمن تبريك سالروز ولادت حضرت زينب (س) روز پرستار اظهار داشت: پرستاران در زمينه درمان بيماران  نقش عمده اي ايفا مي كنند.

وي با بيان اينكه پرستاران به موازات پزشكان در جهت ارتقاي سلامت جامعه نقش دارند افزود :پرستاران به غير از خدماتي كه به بيماران ارائه مي دهند معنويت را هم براي خود ذخيره مي كنند.

وي افزود: پرستاري از مشاغل سخت جامعه به شمار مي آيد، لذا چنانچه انگيزه معنوي از اين شغل حذف شود بي شك ادامه ي كار را براي آنان سخت تر خواهد كرد.

گفتني است در پايان اين مراسم از پرستاران نمونه  مركز آموزشي درماني زارع تقدير به عمل آمد.
گراميداشت ولادت حضرت زينب و روز پرستار
Powered by DorsaPortal