بيمارستان آموزشي و درمانی زارع ساري
۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
br ENGLISH
تاریخ: 1397/02/18 تعداد بازدید: 132
گراميداشت روز روان شناس
بزرگداشت روز روان شناس و مشاور در مركز روان پزشكي و سوختگي زارع برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت نهم ارديبهشت، روز ملي روان شناس و مشاور، جشن با شكوهي در مركز روان پزشكي زارع برگزارشد. در اين مراسم برنامه هاي متنوعي برگزار شد، بعد از تلاوت آيات قرآن، دكتر عبدالحكيم تيرگري به عنوان مدير گروه روان شناسي باليني مراسم را با تبريك صميمانه و اميد به پيشرفت ها و ارتقاء بيشتر همكاران اين گروه آغاز كردند وي  اظهار داشت:

اين جشن به منظور هم افزايي و همدلي بيشتر بين اعضاي روان شناس اين مركز برگزار شد. از آنجايي كه كار تيمي در جامعه به سختي انجام مي‌شود و رواج ندارد، خواستيم تا با برگزاري اين جشن از خودمان شروع كنيم و دل‌هاي روان شناسان را به هم نزديك‌تر كنيم تا تيمي كار كردن را در جامعه جا بيندازند.

در اين مراسم دكتر عباس مسعود زاده معاون آموزشي و پژوهشي اين مركز، ضمن عرض تبريك اين روز به جامعه روان شناس و مشاور اظهار كردند : بنا بر آمارهاي موجود درصد زيادي از مردم جامعه دچار اختلالات رواني هستند و از هر 4 نفر يك نفر داراي اختلالات رواني مانند اضطراب، افسردگي و اختلالات روان تني هستند كه نيازمند مداخلات سريع رواني هستند، در ادامه ايشان افزودند: افزايش مهارت هاي زندگي عامل مهمي در كاهش اختلالات است و آموزش مهارت هاي سازگارانه و مثبت و مهارت هايي مانند مهارت نه گفتن، مقابله با هيجانات منفي و خشم در نظام آموزشي ما كمرنگ است.

در اين مراسم دكتر مهران ضرغامي مديرگروه روان پزشكي اين مركز، ضمن عرض تبريك اين روز به جامعه روان شناس و مشاور اظهار كردند در تنها مركز آموزشي و درماني روان پزشكي مازندران، كه اين مركز مي باشد حتي اندكي چالش و اختلاف نظر در بين اين دو گروه روان پزشكي و روان شناسي وجود ندارد، بلكه تفاهم و همكاري بسيار خوبي در اين بين وجود دارد و با وجود اين مهم كار درمان و آموزش با كيفيت خوب انجام مي پذيرد، همچنين اين همكاري و احترام متقابل اين گروها در اين مركز براي مراكز اعصاب و روان كل كشور قابل الگو پذيري مي باشد.

گفتني است در ادامه مراسم اساتيد بزرگي همچون دكتر ناطقي،دكتر سيد محمد موسوي، دكتر سيد ابراهيم موسوي با حضور در اين مراسم اين روز را به روان شناسان تبريك گفته و از تلاش هاي بسيار آنها در زمينه درمان و ارتقاء سطح سلامت افراد تقدير و تشكر كردند، در پايان مراسم  با اهداي لوح تقدير از زحمات اين همكاران حوزه سلامت روان تقدير بعمل آوردند.

گراميداشت روز روان شناس
Powered by DorsaPortal