بيمارستان آموزشي و درمانی امام (ره) ساري
۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
br ENGLISH
/img/NoImage.jpg 1391/07/09
معاون سازمان غذا و دارو خبر داد: برخورد قضایی با صاحبان داروخانه‌های زنجیره‌ای
.

دکتر محمدرضا شانه‌ساز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که از جمله عوارض عدم گردش منطقی مالی در داروخانه‌ها، حرکت به سمت تجاری‌سازی داروخانه‌هاست، اظهار کرد: برخی افراد سودجو داروخانه‌هایی را که فشار اقتصادی شدیدی بر رویشان وجود دارد را با رقم پایینی اجاره کرده و برای جبران هزینه و کسب درآمد، روش‌های ناثواب و ناصحیح را به کار می‌گیرند.

وی افزود:‌ داروخانه‌هایی که اکنون به صورت غیرقانونی و زنجیره‌ای اداره می‌شوند، از جمله این راهکارهای نامناسب است و ضمن آن که می‌تواند در بسیاری از مقاطع تامین دارو را با مشکل مواجه کند، تورهایی برای شرکت‌های توزیع‌کننده و تولیدکننده پهن می‌کنند.

معاون داروی سازمان غذا و دارو با بیان این که این افراد حجم بالای دارو را به صورت غیرقانونی و در مسیر خارج از شبکه دریافت کرده، برای یک بازه زمانی نگه می دارند، گفت: در این صورت در مقاطعی دارو دستخوش کمبود می‌شود و علی‌رغم اینکه میزان تولیدمان بالا بوده است بیمار نمی‌تواند داروی مورد نیازش را در داروخانه‌ها پیدا کند، به همین خاطر کمبود کاذب را تجربه می‌کند و مشکل‌ساز می‌شود.

معاون داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی داروخانه عواقب بسیاری دارد، گفت: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل ارائه خدمات در داروخانه‌ها، سوء استفاده‌ها و تخلفاتی که صورت می‌پذیرد به علت گردش مالی ضعیفی است که داروخانه‌ها دارند.

شانه‌ساز با بیان اینکه اطلاعات متخلفان از طریق شرکت‌های توزیع‌کننده دریافت شده است، گفت: با هماهنگی مراجع قضایی درصدد برخورد با سودجویان و متخلفان هستیم.

وی آمار بیش از ۲۰ درصدی داروخانه‌های اجاره‌ای در تهران را تایید و اظهار کرد: این آمار در شهرستان‌ها به این علت که اجاره‌بهای ملک و گردش مالی داروخانه‌ها به این دشواری نیست، پایین‌تر است.

تعداد بازدید: 101
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal