بيمارستان آموزشي و درمانی امام (ره) ساري
۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
br ENGLISH
/img/NoImage.jpg 1391/08/14
به میز بانی مرکز اموزشی و درمانی امام خمینی (ره ) برگزار شد.

 

 

نشست مسولان حاکمیت بالینی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سوپروایزرهای آموزشی بیمارستانهای استان به میزبانی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ساری برگزار شد.

معاون درمان بیمارستان امام خمینی(ره) ساری در این نشست به معرفی این مرکز پرداخت و گفت: مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ساری دارای 18 هزار متر مربع مساحت  و 25 هزار متر مربع زیربنای درمانی است.

دکتر حامد امینی آهودشتی با اشاره به اینکه در این بیمارستان 328 تخت مصوب وجود دارد، افزود: در 6 ماهه نخست امسال ظریب اشغال تختهای بیمارستانی ما 84 درصد بوده است.

وی میانگین تختهای فعال بیمارستان امام خمینی(ره) ساری را 284 تخت دانست و اظهار داشت: در این مدت بیش از 14 هزار بیمار در مرکز امام خمینی(ره) ساری بستری شدند.

معاون درمان بیمارستان امام خمینی(ره) ساری تعداد مراجعه کنندگان به درمانگاه های این بیمارستان را 54 هزار و 406 نفر در 6 ماهه اول امسال عنوان و تصریح کرد: در این مدت 43 هزار و 599 نفر نیز به واحدهای خدماتی اورژانس مراجعه کردند.

دکتر امینی اورژانس این بیمارستان را یکی از بزرگترین اورژانسهای بیمارستانی دانست و اظهار داشت: به منظور ارایه خدمات مطلوب و نیز اجرای استاندار فرایند درمانی ، اورژانس به بخشهای حاد- تحت نظر و اتاق احیا تقسیم شده است.

وی با بیان اینکه مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ساری دارای 18 بخش است ، افزود: برخی از این بخشها از جمله آی سی یو- آی وی اف نوزادان و نیز جراحی مغز واعصاب خدمات منحصر به فردی ارایه می دهند.

دکتر امینی با اشاره به اینکه ظریب اشغال تخت ICU بیش از 90 درصد است، خاطرنشان ساخت: میانگین مدت بستری بیماران در این بخش 3 روز بوده است.

معاون درمان بیمارستان امام خمینی(ره) ساری به نقش حاکمیت بالینی در احقاق حقوق کارکنان و بیماران اشاره و تصریح کرد: تعامل با بیمار و جامعه-آموزش و مهارت آموزی- مدیریت خطر و استفاده از اطلاعات-اثربخشی بالینی- ممیزی بالینی و نیز مدیریت کارکنان از جمله مراحل 7گانه حاکمیت بالینی در بیمارستانها به شمار می آید.

دکتر امینی به بیان فعالیتهای صورت گرفته در هر یک از این مراحل در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری پرداخت و گفت: به منظور پیاده کردن هر یک از مراحل حاکمیت بالینی اقداماتی نظیر نظرسنجی درونی و بیرونی- ایمنی بیمار- تشکیل کمیته های انتقادات و پیشنهادات ، تکریم ارباب رجوع ، مدیریت ایمنی بیمار و خطر -ارتقا کمیته اخلاق پزشکی- تدوین برنامه عملیاتی بهبود کیفی و ایمنی بیمار در مرکز- آموزش شاخصهای عملکردی- توجیه نیروهای جدیدالورود-برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به صورت چهره به چهره و... صورت گرفت.

 

*حاکمیت بالینی موتور محرکه بیمارستانهاست

مسول حاکمیت بالینی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در سخنانی، بیان نقطه نظرات و برطرف شدن ابهامات را از اهداف اساسی برگزاری این نشست دانست و گفت: حاکمیت بالینی موتور محرکه تمامی بخشهای بیمارستانی است و باعث ارتقا بیمارستانها می شود.

دکتر امیرخانلو ، به پایش برنامه بهبود کیفیت توسط مسولان حاکمیت بالینی تاکید و تصریح کرد: تهیه خط مشی برای هر یک از بخشها در امتیاز آوری و اعتبار بخشی بیمارستانها نقش اساسی دارد.

وی، رضایت خدمات دهندگان و مراجعه کنندگان را نتایج اجرای طرح حاکمیت بالینی در بیمارستانها بیان کرد.

گفتنی است در ادامه این نشست با حضور دکتر آگاه مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران میزگرد و جلسه پرسش و پاسخ بر گزار شد.
تعداد بازدید: 174
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal