بيمارستان آموزشي و درمانی امام (ره) ساري
۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت
br ENGLISH
برگزاری کارگاه آ موزشی اخلاق  پزشکی 1391/09/06
برگزاری کارگاه آ موزشی اخلاق پزشکی

 

برگزاری کارگاه آموزشی اخلاق پزشکی

کارگاه یک روزه آموزشی اخلاق پزشکی با محوریت محرم و امر به معروف و نهی از منکر با حضور جمع کثیری از پرسنل و پزشکان مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) ساری در این بیمارستان برگزار شد.

قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این کارگاه به بیان موارد اخلاقی در علم پزشکی پرداخت و گفت: اخلاق به دو دسته نظری و عملی تقسیم می شود.

دکتر بابا محمودی با اشاره به اینکه واژه اخلاق به صورت عام شامل تمامی ویژگی های درونی انسان اعم از خوب و بد می شود، اظهار داشت: معارف دینی شامل عقاید، احکام و اخلاق است.

وی بر لزوم به کارگیری اخلاق پزشکی توسط اطبا و پرستاران و سایر کارکنان مجموعه درمانی تاکید و تصریح کرد: خداوند، پیامبر، ولی خدا، فرشتگان ، تمامی کاینات و اعضا و جوارح بدن شاهدان عینی اعمال ما انسانها هستند.

حجت الاسلام غلامحسن خاکزاد مدرس این کارگاه نیز در سخنانی با بیان اینکه کشورهای غربی برای متوقف کردن ایران برنامه ای ده ساله پیش بینی کردند، افزود: در ایران طلاق عاطفی رو به رشد است.

وی با اشاره به اینکه پیامبر به عنوان یک نمونه انسانی از نظر رفتار اجتماعی و خانوادگی و فردی است، تصریح کرد: پیامبر علاوه بر اینکه دارای شریعت است دارای اخلاق نیکو نیز بوده است.

 

تعداد بازدید: 481
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal