بيمارستان آموزشي و درمانی امام (ره) ساري
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
br ENGLISH
/img/NoImage.jpg 1389/06/14
بازديد و ارزشيابي سالانه از مركز آموزشي درماني امام خميني (ره) ساري

 

 گروه ارزشيابي دانشگاه علوم پزشكي مازندران صبح امروز از بيمارستان امام خميني (ره) ساري از بخش­ ÏÇÜ3 اين بيمارستان بازديد به عمل آوردند.

دكتر فرزاد گوهردهي مسئول گروه ارزشيابي دانشگاه علوم پزشكي مازندران هدف از اين ارزشيابي را بالابردن ارتقاء سطح كيفي بیمارستان و بيماران نیازمند ياد كردند

وی همچنین بااشاره به شناخت نقاط ضعف و مشکلات موجود در هر بيمارستان توسط گروه ارزشیابی کننده عنوان داشت پس از ارزشیابی بعمل آمده ازبیمارستانهاازسوی گروه ارزشیابی کننده فرصتی برای بیمارستانهای ارزیابی شونده بوجود می آید تا برای برطرف نمودن معايب ومشکلات موجود درآن اقدام و خدمات شايسته تری به بیماران ارائه نمایند.

دکتر گوهردهی بابیان این مطلب که با مصوبه وزارت بهداشت و درمان به دانشگاه­هاي علوم پزشكي اعلام مگردد را ملزم نموده که تا به کلیه مراكز درماني در سطح استان براساس چك­ليستي تنظيم و ابلاغیه اعلام نمایند تا درجهت خدمت رسانی بیشتر به بیماران قدم بردارند.

وي همچنين با بيان اين مطلب كه با ارزشيابي سالانه هر يك از مراكز درماني مي­توانند از نوع خدمات در حال اجراء و سطح كيفي و رضايت­مندي باخبر ودرصدد برطرف نمودن آن برآیند ودر همین راستا گروه ارشیابی کننده براساس آن هر مركزرا در سطوح مختلف درجه­بندي نموده كه به ترتيب درجه 1 درجه 2 و درجه 3 مي­باشد و ملاک براي دريافت درجات خوب ارائه خدمات قابل قبول به بيماران مي­باشد كه قسمتي از هزينه­هاي درمان این افرادراکسانی تشکیل مدهند كه بيمه هستندو توسط سازمان بيمه­گري به بيمارستان­ها پرداخت مي­گردد.

دكتر گوهردهي در خاتمه ضمن تقدير و تشكر از كاركنان و رياست و همچنين تيم مديريتي بيمارستان اشاره ای هم به آمادگي دانشگاه علوم پزشكي و معاونت درمان اين دانشگاه جهت بهينه ساختن اين بيمارستان با توجه به فراخور نام آن و بزرگترين بيمارستان اين استان هرگونه همكاري خبر داد.

دكتر سهراب صيادي رئيس بيمارستان امام خميني (ره) ساري ضمن خيرمقدم به گروه ارزشيابي­كننده دانشگاه علوم پزشكي مازندران نتايج حاصله از اين ارزشيابي را نقطه قوتي براي مسئولين و كاركنان اين مركز دانستند و يادآور شدند كه با ارزشيابي­هايي كه صورت مي­گيرد، مطمئناً مايك قدم به سمت تعالي و رشد خواهيم رفت و اميدواريم كه نتايج حاصله از اين ارزشيابي­ها مثبت باشد.

وي همچنين بازديد از بخش ÏÇÜ3 كه بخش تازه تأسيس هم است و با توجه به شرايط موجود و نياز شديد به كمبود تخت ÏÇÜ در اين استان راه­اندازي شداظهار امیدواری کردكه با همكاري مسئولين دانشگاه علوم پزشكي مازندران جهت تقويت فضاي فيزيكي و تجهيزات براي گسترش تخت­هاي ÏÇÜ در اين مركز همكاري­هاي بيشتر به عمل آيد.

دكتر صيادي همچنين خلاصه اجمالي از عملكرد سال 1388 و اقدامات تجهيزاتي سال 88 توضيحاتي ارائه نمودند.

در ادامه آقاي دكتر عبدالحسين فرهادي مدير داخلي اين بيمارستان ضمن تقدير و تشكر از گروه ارزشيابي كننده دانشگاه علوم پزشكي مازندران كمبود تخت­هاي ÏÇÜ را از مشكلات حاضر استان و بيماران نيازمند بر آن دانست و از آنجائي كه اين مركز به عنوان مركز پايلوت و سانترال استان مي­باشد و بمياران نيازمند و مراجعه كنندگان زيادي جهت تخت ÏÇÜ به اين مركز رجوع مي­كنند تخت­هاي ÏÇÜ بيمارستان تا قبل از راه­اندازي بخش ÏÇÜ3 نبودند و بنا به پيشنهاد اين بيمارستان و موافقت معاونت محترم درمان دانشگاه جهت ساخت ÏÇÜ جديد اقدام و راه­اندازي گرديد كه در حال حاضر مقداري از نيازهاي بيماران و مردم شريف استان حل گرديد.


دكتر فرهادي همچنين با اشاره به كمبود فضاي فيزيكي براي تخت­هاي موجود در آن بخش و نداشتن پزشك متخصص بيهوشي براي هر يك از بخش­هاي ÏÇÜ و همچنين كمبود نيروي انساني را از مشكلات اين بخش ياد كرده و از مسئولين و معاونت درمان دانشگاه خواستند تا توجه بيشتري به اين بخش از درمان بيمارستان داشته باشند.

وي همچنين با بيان اين مطلب كه خوشبختانه در حال حاضر ما در بحث درمان بيماران در اين بيمارستان مشكلي نداريم و روز به روز روند رو به رشدي را در پيش داريم.

تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal