بيمارستان آموزشي و درمانی امام (ره) ساري
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
br ENGLISH
ديدار ازخانواده هاي شهداي كاركنان منتسب به بيمارستان امام خميني(ره)ساري 1393/07/06
ديدار ازخانواده هاي شهداي كاركنان منتسب به بيمارستان امام خميني(ره)ساري
ديدار ازخانواده هاي شهداي كاركنان منتسب به بيمارستان امام خميني(ره)ساري

جمععي ازكاركنان بسيجي،فرزندان شهيد ،جانبازان وايثارگران به اتفاق رئيس وقائم مقام مركزآموزشي درماني امام خميني(ره)ساري بارفتن به منزل خانواده هاي شهداي كاركنان منتسب به اين مركزدر  هفته دفاع مقدس ضمن قدر داني ازرشادتهاي وايثارگريهاي  اين عزيزان ازصبر واستقامت خانواده هاي محترم  آنان ديدار وتشكر نمودند.

دكتر محمد حسين كريمي نسب درديدار باخانواده شهيد هاشميان گفت.خانواده هاي شهدا وجانبازان كه يادگاران دفاع مقدس هستند بايد پاس داشته شوند.

كريمي نسب درادامه صحبتها گفت:تكريم وتعظيم شعائرانقلاب اسلامي ودفاع مقدس بر همگان واجب است ومسئولان بايد نسبت به ديد وبازديد ازمنازل خانواده هاي شهدا وايثارگران راسرلوحه فعاليتهاي خود قراردهند.

وي افزود:ديدارباخانواده هاي معزز شهدا بيشتر يك وظيفه است. چرا كه خانواده هاي معزز شهدا-فرزندان ،همسران، برادران ،وپدران خود رادرراه اسلام ونظام فدا نمودند تا كشور،مردم وانقلاب اسلامي پابرجا بماندوانقلاب اسلامي به دنيا صادر شود.
 
 
 


آخرين تصاوير فرزندان زهرا

آخرين مطالب
سخنان گهربار رهبري در مورد شهدا

 

 

فرازهايي از سخنان مقام معظم رهبري پيرامون شهادت و شهيد و …

 

شهادت

شهيد

نقش شهيدان

تكريم شهيدان

جايگاه خانواده شهدا

بنياد شهيد

 

شهادت

از خدا مي خواهم مبادا بعد از يك عمر زحمت مرگ ما در بستر بيماري باشد و در ميدان شهادت نباشد، شهادت. مرگ در راه ارزشهاست …

***

شهادتها انقلاب ما را پابرجا و تضمين كرده است و به همين دليل ملت ما را آسيب ناپذير ساخت.

***

 

شهيد

همه انسانها مي ميرند ولي شهيدان اين سرنوشت همگاني را به بهترين وجه سپري  كردند ، وقتي قرار است اين جان براي انسان نماند چه بهتر در راه خدا اين رفتن انجام بگيرد.

***

مهمترين امتياز شهداي ما نسبت به كساني كه در ساير كشورها در راه آرمانهاي خود فداكاري مي كنند انتخاب آگاهانه و به دور از احساس است.

***

مظهر قدرت ايران شهدا هستند.

***

هر شهيد پرچمي براي استقلال و شرف اين ملت است.

***

 

نقش شهيدان

شهيدان مظهر هدف و تلاش و تداوم هستند.

***

ما در حقيقت، انقلاب، اسلام، قرآن، استقلال، آبروي و حيثيت را از بركت خون پاك شهداي عزيزمان داريم.

***

خون شهيدان تضمين كننده استقلال ملت و سربلندي اسلام است. نظام جمهوري اسلامي امروز امانت شهيدان است و همه بايد بدانند كه مبارزه با جمهوري اسلام تمام نشده است.

***

خون شهداي انقلاب اسلامي به هدر نرفته است و آنها بودند كه به قيمت خون خود، آبروي اسلام، قرآن پيامبر و استقلال مملكت را حفظ كردند و حركتي كه آنها در اين انقلاب از خود نشان دادند در طول تاريخ بي نظير بوده است.

***

چراغ راه آينده ما شعار آزادگي و فداكاري شهداي ماست.

***

 

تكريم شهيدان

وظيفه قدرداني از ايثارگران بويژه شهيدان، فريضه اي عيني و تعيني و هميشگي است.

***

بزرگداشت شهيد يعني اصالت بخشيدن به آن هدفها و تشويق به آن عمل و تقديس آن ايثار.

***

تكريم شهيدان به آن است كه اين ملت هرگز در برابر سلطه گران مستكبر سرخم نكنند. ياد شهيدان بايد هميشه در فضاي جامعه زنده باشد.

***

زنده نگهداشتن ياد شهداي انقلاب باعث تداوم حركت انقلاب است.

***

 

جايگاه خانواده شهدا

خانواده شهيد در اجتماع يك واژه افتخاز انگيز است.

***

خانواده هاي شهدا به ملت ايران آبرو و حيثيت دادند.

***

امروز شما خانواده شهدا با دل سرشار از ايمان و خوشنودي از شهادت فرزندانتان ثابت كرده ايد كه درجامعه ما شهادت، خسارت نيست …

***

شما جوانان عزيز شاهد و فرزندان شهدا يك امتيازي به همه داريد و آن امتياز اين است كه يك پيوند خونين با اسلام، با قرآن، با انقلاب بين شما بوجود آمده است.

***

بنياد شهيد

فرض بنياد شهيد فرض حيات انقلاب است و با همين ايده هم بايد به بنياد شهيد نگاه كنند.

***

بنياد شهيد يكي از بركات و نشانه هاي حقانيت انقلاب و امام رضوان الله تعالي عليه است.

***

حقا“ بايد گفت كه بنياد شهيد جزو حسنات جاريه و صدقات جاريه امام بزرگوار است.

***

دستگاه بنياد شهيد بايد دستگاه عصمت و طهارت شناخته شود.

***

تلاش شما به عنوان بنياد شهيد، تلاشي است كه هرگز كهنه نخواهد شد.

***

بايد همه وسايل و عواملي كه شهادت را در چشمها شيرين مي سازد بكار گرفته شود و بنياد شهيد بنيادي براي حفظ شهادت طلبي باشد.

***

وظيفه بنياد شهيد يك حركت معنوي است حركتي كه به وسيله آن از خون شهيدان پاسداري گردد.

***

نويسنده : گمنام | موضوع : سخنان مقام معظم رهبري


نظرات شما :

 


2 − يك =

مطالب مرتبط

دل نوشته ها

دل نوشته شهدا
دل نوشته شهدا
دل نوشته شهدا

روايت ديدارهاي رهبرانقلاب با خانواده شهدا به نمايشگاه كتاب رسيد

چكيده: كتاب «ميزباني از بهشت» به موضوع روايت حضور مقام معظم رهبري در منازل تعدادي از شهداي شهر مشهد مقدس در تاريخ ۱۳۷۶/۰۱/۰۷ مي‌پردازد. اين كتاب توسط انتشارات صحبا چاپ شده است.
ديدار رهبر انقلاب از خانواده شهدا

رهروان ولايت ـ كتاب «ميزباني از بهشت» به موضوع روايت حضور مقام معظم رهبري در منازل تعدادي از شهداي شهر مشهد مقدس در تاريخ ۱۳۷۶/۰۱/۰۷ مي‌پردازد. اين كتاب توسط انتشارات صحبا چاپ شده است.

در روز چهارم بيست هفتمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، جديد‌ترين اثر انتشارات صهبا به نمايشگاه كتاب رسيد.

در بخشي از مقدمه اين كتاب با اشاره به خصوصيات خانواده‌هاي شهدا و اشاره به اهميت خانواده شهدا از نظر مقام معظم رهبري آمده است: ايشان ولي امر امتي هستند كه حيات خود را از شهادت عزيز‌ترين فرد اين خانواده‌ها گرفته است. پس تكريم و تعظيم آن‌ها جزو ادبيات مداومشان است. از‌‌ همان سال‌هاي ابتدايي جنگ، آيت الله خامنه‌اي در مقام رئيس جمهور و بالا‌تر از آن در مقام يك عالم مجاهد روشن بين و دلسوز اين انقلاب، سر زدن به خانواده‌هاي شهدا را شروع كردند.

ساده و بي‌پيرايه، بدون تشريفات و سروصدا، رفتند روي فرش خانه شهيد، كنار پدر و مادر و خانواده‌اش نشستند؛ احوالشان را پرسيدند، درد دلشان را شنيدند، دلشان را شاد و قدومشان را قوي‌تر كردند؛ و گفتند كه خودشان بهره برده‌اند از اين هم‌نشيني و هم‌نفسي با خانواده‌ شهدا و اين روش ايشان تا امروز ادامه داشته است.

همچنين انتشارات صحبا پس از توضيح در مورد نحوه دستيابي به اين اسناد از طريق رايزني با دفتر ارتباط مردمي مقام معظم رهبري در كتاب آورده است: محدوده‌ خيابان ابوذر مشهد، در محله احمدآباد، در شب جمعه ۱۳۷۶/۱/۷، ميزبان عزيزي است كه بي‌سر‌و‌صدا به خانه خانواده‌هاي شهدا سر مي‌زند. ايام ديد و بازديد عيد است و آن شب، رهبر انقلاب به خانه‌ پنج خانواده از حق داران انقلاب مي‌روند كه فرزندشان را بر سر اين حمايت اهدا كرده‌اند. آن گوهر نابي كه به دست صهبا رسيد، برخي از اطلاعات مربوط به اين پنج ديدار است.

همين اطلاعات اوليه، مدهوش كننده بود. هر ديداري به فراخور شرايط خانواده و شهدايشان، نمك خاص و نكته‌هاي زيباي خودش را داشت.

كتاب «ميزباني بهشت» كه به موضوع روايت حضور مقام معظم رهبري در منازل تعدادي از شهداي شهر مشهد مقدس در تاريخ ۱۳۷۶/۰۱/۰۷ مي‌پردازد به قيمت ۵۷۰۰ تومان از امروز در نمايشگاه كتاب عرضه مي‌شود. 


 
وب سايت من

 

انتظار به معناى اين است كه ما بايد خود را براى سربازى امام زمان آماده كنيم... بزرگترين وظيفه‌ى منتظران امام زمان اين است كه از لحاظ معنوى و اخلاقى و عملى و پيوندهاى دينى و اعتقادى و عاطفى با مؤمنين و همچنين براى پنجه درافكندن با زورگويان، خود را آماده كنند. كسانى كه در دوران دفاع مقدس، سر از پا نشناخته در صفوف دفاع مقدس شركت مى‌كردند، منتظران حقيقى بودند. كسى كه وقتى كشور اسلامى مورد تهديد دشمن است، آماده‌ى دفاع از ارزشها و ميهن اسلامى و پرچم برافراشته‌ى اسلام است، مى‌تواند ادعا كند كه اگر امام زمان بيايد، پشت سر آن حضرت در ميدانهاى خطر قدم خواهد گذاشت… امام زمان، تنها دنيا را پر از عدل و داد نمى‌كند؛ امام زمان از آحاد مؤمن مردم و با تكيه به آنهاست كه بناى عدل الهى را در سرتاسر عالم استقرار مى‌بخشد و يك حكومت صددرصد مردمى تشكيل مى‌دهد... (مقام معظم رهبري مدظله العالي نيمه شعبان 30/7/81)

نسيم جمكران بر آن است در راستاي پيوند ديني، اعتقادي و عاطفي ميان مومنين و آمادگي هر چه بيشتر جهت سربازي امام زمان عج گام بردارد؛ باشد كه بتوانيم سربازي فداكار براي آن عزيز باشيم.

----------------------------------

ابوسعيد خدرى از پيامبر اكرم (ص) روايت كرده كه فرمود :

يكون من امتى المهدى ان قصر عمره فسبع سنين و الافثمان و الافتسع يتنعم امتى فى زمانه نعيما لم يتنعموا مثله قطّ البر و الفاجر يرسل السماء عليهم مدراراً و الا تدخر الارض شيئاً من نباتها .

مهدى از ميان امت من برخاسته شود مدت سلطنت او هفت يا هشت يا نه سال مى باشد ، همه طبقات امت من در زمان ظهور او چنان در رفاه زندگى نمايند كه قبل از وى هيچ بّر و فاجرى بدان نرسيده باشند، آسمان باران رحمت خود را بر آنان مى بارد و زمين از روئيدنيهاى خود چيزى فرو گذار نمى كند.

گروه نسيم جمكران
 
آرشيو مطالب
 
نويسندگان
 
لينك دوستان
 
نظر سنجي
هديه به وجود مقدس و نازنين بقية الله الاعظم امام زمان حضرت مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) در جهت تعجيل در ظهور و سلامتي ايشان. حضرت رسول خدا (صلي الله عليه و آله): هر كس بر من صلوات بفرستد شفاعت من بر او واجب مي شود. 
پخش زنده


 
 

 


<-BlogDescription->

 
 

نسيم جمكران / گالري تصاوير حضور رهبر انقلاب در منزل خانواده سه شهيد بجنورد

نسيم جمكران / گالري تصاوير حضور رهبر انقلاب در منزل خانواده سه شهيد بجنورد

نسيم جمكران / گالري تصاوير حضور رهبر انقلاب در منزل خانواده سه شهيد بجنورد
 

 

 

 

 

 
تعداد بازدید: 7
Powered by DorsaPortal