دانشكده پرستاري بهشهر
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ دي
br ENGLISH
معرفي و اهداف
  
 بسمه تعالی

 

معرفی دانشکده پرستاری بهشهر

به عنوان اولین دانشکده گروه پزشکی شرق استان مازندران

 

 

دانشکده پرستاری بهشهر درسال 1392 با هدف ارتقاء علمی پژوهشی منطقه و از طریق تربیت نیروی انسانی ، متعهد و ماهر و بر مبنای نیازهای جامعه و منطقه، با درخواست مدیروقت  شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر و موافقت ریاست وقت دانشگاه ،  طی جلسات و پیگیریهای به عمل آمده و نیز حمایت های مسئولین استانی و شهرستانی و خیرین محترم، مجوز تاسیس دانشکده از وزارت بهداشت و درمان اخذ ومراسم افتتاحیه دانشکده  پرستاری بهشهر در تاریخ 1392/12/6 در سالن اجتماعات دانشکده برگزار گردید و 28 نفر دانشجوی رشته ی پرستاری در مقطع کارشناسی،  به عنوان اولین گروه دانشجویان از طریق کنکور سراسری ثبت نام شدند.

 

در حال حاضرحدود 130 دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته  در دانشکده پرستاری مشغول به تحصیل می باشند و تا پایان سال 1399 چهار دوره از ورودیهای (92 و 93 و 94 و95 ) دانشکده فارغ التحصیل شده اند.

 

جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی 1392

 

جشن فارغ التحصیل دانشجویان ورودی 1393

 

 جشن فارغ التحصیل دانشجویان ورودی 1394
 
دانشجویان ورودی 1395 
 
 
امکانات موجود

 

دانشکده پرستاری بهشهردر حال حاضر در دو ساختمان شماره 1 و 2 واقع در شهر بهشهر فعالیت می نماید :

 

ساختمان شماره یک

 

  این ساختمان در بلوار شهید هاشمی نژاد بهشهر – کوچه شهید سیدی  در زمینی به مساحت تقریبی 900 متر مربع و ساختمانی به مساحت تقریبی 800 متر مربع، واقع شده است. ساختمان شماره 1 دانشکده شامل یک سالن اجتماعات 180 نفره، قسمت اداری شامل حسابداری، کارگزینی، کارپردازی، انبار، ماشین نویسی، دبیرخانه، بایگانی و واحد تکثیرات می باشد. 

فضای فیزیکی: آموزش نظری

 حوزه ریاست شامل اتاق رئیس دانشکده، معاون پشتیبانی،  معاون آموزشی، کارشناسان آموزش، اتاق اساتید و مدیران گروه، امور دانشجویی و فرهنگی وامور پژوهشی  می باشد. این ساختمان دارای3 کلاس درس استاندارد،  سلف سرویس  و نماز خانه است.

کتابخانه دانشکده نیز دارای اتاق  مجزای مخزن کتب و دو سالن مطالعه مخصوص خواهران و برادران و سیستمهای رایانه جهت استفاده مراجعه کنندگان می باشد . 

مرکز تحقیقات دانشجویی، اتاقهای تشکلهای دانشجویی  ( شورای صنفی، انجمن علمی ) و پایگاه بسیج دانشجویی با نام مبارک حضرت آیت الله جباری (ره)  نیز در این ساختمان فعالیت دارند.

کارورزی دانشجویان نیز در بیمارستانهای امام خمینی بهشهر و شهدا و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان بهشهر صورت می پذیرد.

 

 

 

 

    
           
 
 
          
 
       
 

ساختمان شماره دو

 

 امکانات ساختمان شماره دو :

بخشهای پراتیک ، مولاژ،  اسکیل لب ، سایت کامپیوتری ، کلاسهای آموزشی ، آزمایشگاه  و  اتاق اساتید مربوطه در این ساختمان به مساحت حدود 500 متر مربع که در بلوار شهید هاشمی نژاد و جنب چهارراه گرگان واقع گردیده ، مجتمع می باشد. 

 

 
       
    
 
     
 

 

 
 اهداف تاسیس دانشکده
 
 دانشکده پرستاری بهشهر  بر آن است تا با ایجاد دانشکده ای پیشرو در زمینه آموزش، پژ‍وهش و تربیت نیروی انسانی متعهد پرستاری بر اساس الگوی اسلامی ایرانی با بهره گیری ازابتکارات و فن آوری های نوین آموزشی که موجبات تعالی و رشد علمی دانش آموختگان و در نهایت ارتقاء سطح سلامت جامعه را فراهم می نماید، در جمع دانشکده های بر تر پرستاری استان و منطقه  قرار گیرد.

·        -  ایجاد شرایط مطلوب یاد دهی و یادگیری

·        -  برنامه ریزی برای انطباق محتوای آموزشی با موضوعات شایع(مرتبط با جامعه)

·         - کارآمدسازی فرآیندها وتحول در برنامه های آموزشی به منظور افزایش تناسب با نیاز های بومی

·        -  ارتقاء مهارت و ارزش های حرفه ای در حیطه پرستاری

·        -  توانمندسازی نیروی انسانی وافزایش انگیزه فراگیران

·         - تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآزموده و جامعه نگر منطبق بر اصول علمی

·        -  ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش

·        -  برنامه ریزی، هدایت، نظارت و ارزشیابی برنامه های آموزشی و پژوهشی

 - استفاده بهینه از منابع و تجهیزات 
 
 
1399/11/08
Powered by DorsaPortal