دبیرخانه کلان منطقه یک آمایش آموزش عالی بخش سلامت
۱۴۰۰ شنبه ۹ بهمن
br ENGLISH
دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود

تاريخچه‌ي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود

 

اين دانشگاه در سال 1350 با عنوان "آموزشگاه بهياري" زير نظر جمعيت هلال احمر شروع به كار نمود و در سال 1352 تحت پوشش وزارت بهداري آن زمان به "مدرسه عالي مامايي" تغيير نام داد.

در سال 1361 با نام دانشكده پرستاري و مامايي شهيد باهنر و از سال 1371 به دنبال انتزاع از دانشگاه علوم پزشكي سمنان با عنوان دانشكده علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود زير نظر مستقيم وزارت بهداشت به فعاليت خود ادامه داد.

در يكصد و هفتاد و نهمين جلسه‌ي مورخ 12/12/85 شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي، پذيرش دانشجوي رشته‌ي پزشكي در دانشكده مورد موافقت اصولي قرار گرفت و با اعطاي اين مجوز ، بستر لازم براي تاسيس دانشكده‌ي جديد و ارتقاي دانشكده به دانشگاه فراهم گرديد.

روز 24 خردادماه 1386 در سي امين و آخرين سفر استاني هيات دولت در دور اول، دكتر محمود احمدينژاد در جمع مردم شاهرود از ارتقاي دانشكدهي علوم پزشكي شاهرود به دانشگاه به عنوان  پيشنويس يكي از مصوبات اين سفر ياد كرد و به دنبال آن، اين مهم به عنوان اولين و شاخص ترين مصوبه‌ي بخش سلامت و آموزش عالي استان سمنان در جلسهي هيات دولت در استان سمنان مورد تصويب نهايي قرار گرفت.

در كمتر از يكسال، اهتمامي مضاعف در ساية مديريت شايستة دانشگاه (دكتر محمد شريعتي)، همة خواستهها و انتظارات شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي كشور را در فراهم نمودن بسترهاي لازم براي اين توسعه محقق كرد و در يكصد و هشتاد و پنجمين جلسه‌ي مورخ هفتم اسفند ماه 86، اين شورا بر تلاشها و زيرساخت‌هاي صورت گرفته در مسير اين ارتقا مهر تاييد زد و موافقت قطعي خود را با ارتقاي اين دانشكده به دانشگاه اعلام كرد. تحقق اولين و مهمترين مصوبه‌ي بخش سلامت و آموزش عالي اين سفر استاني بارقة اميد را در دل خادمان عرصة سلامت شهرستان شاهرود افقي تازه بخشيد.

بدون شك در اين مسير، حسن نيت دولت نهم و به ويژه جناب آقاي دكتر كامران باقري لنكراني وزير محترم بهداشت، بسيار حائز اهميت بود تا در سايهي نوع نگرش دولت به حوزة سلامت منطقه و ارتقاي شاخص‌هاي بهداشتي، درماني و آموزش پزشكي از سوي خيرين و مسئولان شهرستان و استان، يكي از آرزوهاي ديرينه مردم شاهرود به بار نشسته و سرفصلي نوين در ارائه‌ي خدمات بخش سلامت شهرستان رقم خورد.

1395/04/10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
ساری ، میدان امام (ره) سه راه جویبار ، ابتدای بزرگراه ولی عصر (عج) ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران | Copyright © 2015 Mazums.ac.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal