مرکز تحقیقات طب سنتی
۱۴۰۰ شنبه ۲۷ شهريور
br ENGLISH
معرفي مركز

مرکز تحقیقات در سال 1376 با تاسیس دفتر مطالعات طب اسلامی در طبقه سوم معاونت تحقیقات و فناوری شروع به کار کرد. در سال 1382 اساسنامه مرکز تحقیقات طب سنتی و مکمل در این دفتر تنظیم شد. در همین سال، اولین کارگاه آموزشی اخلاق پزشکی در دانشگاه و در سال 1385 اولین سمینار اخلاق پزشکی در ساری به همت این مرکز برگزار شد.

اولین کنگرۀ بین الملل طب سنتی و مکمل در ساری در سال 1387 به دعوت این مرکز برگزار گردید. مرکز تحقیقات طب سنتی و مکمل همزمان با کسب موافقت اصولی برای فعالیت از وزارت بهداشت در تاریخ 1388/12/12 به مکان فعلی، در طبقة آخر ساختمان دندان‌پزشکی جنب مجتمع باغبان(طوبی)، منتقل شد.

 مرکز تحقیقات طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان یک نهاد تحقیقاتی دانشگاهی در سال 1376 زیر نظر مستقیم ریاست محترم وقت دانشگاه علوم پزشکی مازندران جناب آقای دکتر مدنی، با هدف و رسالت عظیم احیای ذخیرۀ بزرگ طب سنتی ایرانی و شناسایی انواع طب مکمل و نحوۀ بهره وری از آن در نظام سلامت کشور تأسیس گردید .

در حال حاضر مرکز تحقیقات طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مازندران به ریاست خانم دکتر معصومه باقری نسامی مشغول به فعالیت می باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
1399/07/16
Powered by DorsaPortal