۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير
با حضور اعضاي هيات رئيسه دانشگاه علوم پزشكي مازندران انجام شد
برگزاري نشست توجيهي دانشجويان ورودي جديد دانشگاه علوم پزشكي مازندران
با حضور اعضاي هيات رئيسه دانشگاه علوم پزشكي مازندران، نشست توجيهي دانشجويان ورودي جديد اين دانشگاه در سالن مصباح مجتمع دانشگاهي پيامبراعظم (ص) برگزار شد.

دكتر سيد عباس موسوي، رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اين مراسم  با بيان اينكه برخي از دانشجويان پس از قبولي در كنكورممكن است از رشته و محل تحصيل راضي نباشد، گفت: اين احساس نارضايتي يك احساس عمومي است بنابراين دانشجويان براي پيشرفت در كارها بايد اين نگاه را تغيير دهند و محيط آموزشي و خود را با اين طرز فكر ارزيابي نكنند.

وي با تاكيد بر اينكه موفقيت فرد به قبولي در رشته و دانشگاه خاصي بستگي ندارد، افزود: افراد زيادي در دانشگاه و رشته خوبي قبول شدند ولي درحال حاضر فرد موفقي محسوب نمي شوند و بسياري از افراد با وجود اينكه در رشته و دانشگاه خوبي از نظر ديگران قبول نشده است ولي به دليل عدم توجه به اين مسائل امروزه موفقيت بسياري كسب كردند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه كارهاي خلاقانه يكي از نيازهاي اساسي كشور است، ادامه داد: امكانات لازم در حوزه هاي مختلف آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و اجتماعي در دانشگاه علوم پزشكي مازندران فراهم شده تا محيط خوبي را براي دانشجويان مهيا كنيم.

دكتر موسوي تغيير محيط را استرس زا دانست و بيان كرد: دانشجويان براي كسب موفقيت بايد شبكه دوست هاي خوبي را ايجاد كنند كه اين مسئله سبب مي شود كه فرد در محيط دانشگاه با مشكل مواجه نشود.

وي با اشاره به تغيير سبك يادگيري دروس، گفت: در محيط دانشگاه دروس از تنوع زيادي برخوردار است بنابراين بايد روش يادگيري تغيير و سرعت مطالعه افزايش پيدا كند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تاكيد بر تلاش براي موفقيت بيشتر در دانشگاه، بيان كرد: دانشجويان مي توانند نظرات خود را براي ارائه مطلوب تر خدمات از طريق تشكل ها و انجمن هاي صنفي به ما منتقل كنند.

دكتر محمد رضاحق شناس، معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي مازندران توجه به آموزش را وظيفه دانشجويان دانست و اظهار كرد: دانشگاه علوم پزشكي مازندران يكي از دانشگاههاي است كه پس از انقلاب تاسيس شده و به همت دانشجويان در سال هاي اخير اين دانشگاه توانسته افتخارات خوبي را در حوزه آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و ورزشي كسب كند.

وي با تاكيد بر اينكه امكانات لازم براي تحصيل بهتر دانشجويان فراهم شده است، گفت: دانشجويان در حفظ ارزشهاي انقلاب قدم برداشتند و حفظ خون آن ها بسيار مهم و ارزشمند است دانشگاه و دانشجويان بيشترين نقش را در آن دارند.

گفتني است در پايان اين مراسم اعضاي هيات رئيسه دانشگاه علوم پزشكي مازندران و  جمعي از دانشجويان جديد با حضور در يادمان شهداي گمنام و نثار فاتحه با شهيدان تجديد ميثاق كردند.

 
تاریخ:
1398/07/14
تعداد بازدید:
710
منبع:
  
تغییر سایز متن
تغییر رنگ
Powered by DorsaPortal