۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ مرداد
برگزاري اولين رويداد فناورانه سلامت دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي مازندران
نخستين رويداد فناوري سلامت دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي مازندران با حضور مديركل دفتر توسعه فناوري سلامت معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت و جمعي از اساتيد و دانشجويان برگزار شد.

دكتر سيد عباس موسوي، رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران توجه به سيستم آموزشي را زيرساخت اساسي در ايجاد پارك هاي فناور و پژوهشكده ها دانست و گفت: براساس مطالعات انجام شده سيستم آموزشي ما خلاقيت پرور نيست و اين مسئله از دوران ابتدايي آغاز مي شود.

وي با تاكيد بر شناسايي افراد خلاق، گفت: خلاقيت سبب پويايي آن جامعه مي شود و اگر در جامعه اي به اين مسئله توجه نشود نمي تواند در حوزه هاي ديگر موفقيت كسب كند.

 رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه خلاقيت در دوران دانشجويي را مي توان افزايش داد، افزود: برگزاري كارگاه هاي آموزشي مي تواند خلاقيت را در دانشجويان افزايش دهد.

دكتر موسوي ارتقاي فناورانه در حوزه سلامت، ايده يابي، توانمندسازي نظام بهداشت و درمان در بستر فناوري هاي نوين، شناسايي استعدادهاي فناور و هدايت آن ها به سمت نظام سلامت و ارائه خدمات را هدف برگزاري اولين رويداد فناوري سلامت دانشجويي دانست.

وي افزود: برگزاري سخنراني تخصصي، معرفي فناوران برتر، محصولات فناورانه و مسابقه دانشجويي فناوري با محوريت ويژه نوروساينس از جمله برنامه هاي اين رويداد است.

همچنين دكتر مجيد سعيدي، معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اين مراسم اظهاركرد: امروزه در همه دنيا بحث فناوري و تبديل دانش به ثروت يكي از مباحث مهمي است كه در سال هاي اخير دانشگاه ها از جمله دانشگاه هاي علوم پزشكي به آن توجه ويژه اي دارند.

وي با بيان اينكه دانشگاه هاي ما در حوزه آموزشي وضعيت خوبي دارد، افزود: در حوزه كارآفريني نيازمند همت و عزم جديدي دارند براي آن كه دانشجويان به گونه اي تربيت شوند كه دانسته هاي آن ها در راستاي كارآفريني و توليد محصول و ايجاد يك فناوري بهره بگيرند.

دكتر سعيدي ادامه داد: فناوري در حوزه سلامت (تجهيزات پزشكي، عرضه داروها و مهندسي بافت و ... ) مي تواند در جهت ارتقا سلامت همراه با كار آفريني كمك كند.

گفتني است دكتر سيد عباس موسوي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران به همراه معاونين درمان ، آموزشي ، بهداشتي و توسعه مديريت و منابع دانشگاه  از نمايشگاه توليدات فناورانه كه در حاشيه برگزاري اين همايش برپا شد ديدن كردند.

تاریخ:
1398/09/06
تعداد بازدید:
637
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
  
تغییر سایز متن
تغییر رنگ
Powered by DorsaPortal