۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ مرداد
همايش روز جهاني ايدز با حضور اعضاي كميته استاني و NGO هاي دخيل در برنامه كنترل ايدز در ساري برگزار شد
به مناسبت هفته جهاني ايدز ، همايشي به همين مناسبت با حضور مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري مازندران ، مسئولين اداره كل بهزيستي و جمعيت هلال احمراستان، كارشناسان امور زندانها و اقدامات تاميني و تربيتي استان و جمعي از اعضاي NGO هاي دخيل در برنامه كنترل ايدز برگزار شد.

دكتر حامد روحاني زاده سرپرست معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران ضمن اشاره به اهداف برنامه كنترل بيماري ايدز  گفت:  با توجه به پيشرفت هاي علم و تكنولوژي مي توان درمان هاي موثري براي اين بيماري انجام داد و طول عمر اين بيماران را افزايش داد.

رئيس مركز بهداشت استان مازندران  از افراد جامعه خواست كه به كمك افراد مبتلا به ايدز بپردازند و با جذب حمايت هاي مالي و عاطفي و سوق دادن خيرين سلامت به اين مقوله زندگي جديدي به اين افراد وخانواده هايشان ببخشند .

وي گفت : رفتارهاي پرخطر ريشه اجتماعي و فرهنگي دارد و براي مبارزه با اين بيماريها بايد روي فرهنگ جامعه بيشتر سرمايه گذاري شود و آموزش هاي به كليه سطوح جامعه داده شود.

در ادامه اين همايش دكتر جمال باقري مديركل سازمان بهزيستي مازندران به حمايت هاي بهزيستي از بيماران مبتلا به اچ آي وي مثبت و خانواده آنها اشاره كرد و افزود : برقراري يارانه هاي معيشتي، ارائه خدمات نگهداري شبانه براي بيماران بي سر پناه و ارائه خدمات كاهش آسيب در راستاي پيشگيري از گسترش بيماري اچ آي وي از برنامه هاي اجرايي اين سازمان در حمايت هاي از اين  بيماران مي باشد.

همچنين مدير گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران به وضعيت اپيدميولوژي اين بيماري در جهان، كشور و استان مازندران و نوع نگاه جامعه به اين بيماري اشاره كرد و بيان كرد :  شناسايي افراد با انجام آزمايش (رپيدتست HIV ) و انگ زدائي از اين بيماران بهترين راه حل مقابله با گسترش بيماري ايدز است و پس از تشخيص بيماري با مصرف مرتب داروهاي ضدويروسي در بيماران مبتلا مي توان  بار ويروسي اين بيماري را تقريباً صفر نمود و  احتمال انتقال بيماري به ديگران  را كاهش داد.

گفتني است در انتهاي اين همايش از دست اندر كاران برنامه ايدز تقدير بعمل آمد.

 

 

تاریخ:
1398/09/12
تعداد بازدید:
309
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
  
تغییر سایز متن
تغییر رنگ
Powered by DorsaPortal