حوزه ریاست
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/04/28 تعداد بازدید: 17
معاون آموزشی دانشگاه:افزودن 50ردیف تشکیلاتی برای جذب هیات علمی
50ردیف تشکیلاتی برای جذب هیات علمی به دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزوده شد.

50ردیف تشکیلاتی برای جذب هیات علمی به دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزوده شد. دکتر محمد آزادبخت معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام این مطلب که 71 برنامه راهبردی کلان آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی تدوین و در حال اجرا است افزود : یکی از برنامه های مهم در حال پیگیری ترمیم و اصلاح تشکیلات آموزشی دانشگاه است که با ترمیم تشکیلات ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تیپ دو به تیپ یک تبدیل خواهد شد .

دکتر آزادبخت با اشاره به این که 15 سال پیش آخرین اصلاحات تشکیلات آموزشی دانشگاه اتفاق افتاده است افزود : 15 سال پیش این دانشگاه دارای 800 دانشجو و 235 هیات علمی بوده که در حال حاضر با بیش از سه هزار دانشجو و 7 دانشکده با همان تعداد هیات علمی اداره می شود.

دکتر آرادبخت با اشاره به کمبود اعضای هیات علمی در مرحله اول با 50 ردیف تشکیلاتی موافقت شد افزود: با تکمیل کادر تشکیلات آموزش دانشگاه ، این دانشگاه از تیپ دو به تیپ یک تبدیل خواهد شد .

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بااشاره به اینکه تغییر هرم آموزشی از دیگر برنامه های دانشگاه علوم پزشکی مازندران است افزود : در حال حاضر بیشترین پذیرش مربوط به مقطع کاردانی می باشد که در سال تحصیلی جاری پذیرش کاردانی بجز رشته کاردانی فوریتهای پزشکی حذف خواهد شد و با کارشناسی های انجام شده بیشترین پذیرشها در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای خواهد بود که در نهایت هرم آموزشی از کاردانی به دکترای حرفه ای تغییر خواهد کرد .

وی با اشاره به اینکه این دانشگاه در حال حاضر 10 رشته فوق لیسانس دارد افزود: 24 رشته کارشناسی ارشد درخواست شده است که بعد از تصویب راه اندازی خواهد شد .

دکتر آزادبخت افزود : دانشگاه علوم پزشکی مازندران دارای 9 رشته تخصصی ویک رشته فوق تخصصی است که در حال پیگیری برای راه اندازی رشته های تخصصی بیهوشی ، ارولوژی ، ارتوپدی است و در حال حاضر رشته فوق تخصصی گوارش راه اندازی و از مهر ماه سال جاری دو دانشجو می پذیرد .

معاون آموزشی دانشگاه ، آموزش مجازی یا آموزش از راه دور را از دیگر برنامه های معاونت آموزشی دانشگاه عنوان کرد و افزود: آموزشی مجازی برای باز آموزی پزشکان، مشاوره پزشکی برای بیماران و سیستم گزارش صبحگاهی پزشکان در بیمارستانها می تواند تحولی بزرگ در آموزش و درمان دانشگاه را رقم زند .

دکتر آزادبخت از واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران بعنوان واحدی موفق یاد کرد و افزود: این دانشگاه در حال حاضر دارای 116 دانشجوی پزشکی و داروسازی است که این دانشجویان از طریق کنکور و مصاحبه جذب و اعضاء هیات علمی دانشگاه این واحدرا تحت پوشش قرار می دهند


معاون آموزشی دانشگاه:افزودن 50ردیف تشکیلاتی برای جذب هیات علمی
Powered by DorsaPortal