حوزه ریاست
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/04/29 تعداد بازدید: 5
آمادگی مجامع امور صنفی مازندران برای کمک به بهداشت و درمان استان
در جلسه مشترک رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با مجمع امور صنفی مازندران راهکارهای ورود بیشتر خیرین به بخش بهداشت و درمان استان بررسی شد .

در جلسه مشترک رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با مجمع امور صنفی مازندران راهکارهای ورود بیشتر خیرین به بخش بهداشت و درمان استان بررسی شد . در این جلسه دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام این موضوع که بخشی از مشکلات بهداشت و درمان با مشارکت ، همفکری ، و همراهی خیرین حل خواهد شد افزود : علاوه بر توجه بیشتر مسئولین دولتی نیاز به توجه بیشتر خیرین در امر سلامت و مشارکت در این امر خداپسندانه است .

دکتر ناصحی با اشاره به اینکه برخی استانهای کشور ، کارهای قابل توجهی در بخش خیرین سلامت انجام دادند افزود: در استان های فارس و کرمانشاه و برخی استانهای دیگر فعالیتهای بسیار کلانی در بخش خیرین انجام شد که در استان مازندران با وجود خیرین فراوان ، به علت نبود مجمع خیرین سلامت فعال از این خیرین توانمند استفاده نشده است به همین خاطر با فعال کردن بخش خیرین سلامت ، اولین جلسه مجمع خیرین سلامت استان بزودی برگزار خواهد شد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به برخی مشکلات بهداشت و درمان استان مازندران افزود : با پیگیریهای مجدانه در حال حل مشکلات حوزه سلامت استان هستیم ودر این مسیر از استانداری و وزارت بهداشت مساعدت های زیادی شده است و با همه پیگیریها به مساعدت ، مشارکت و همفکری خیرین سلامت نیاز است و باید فضا برای امر خیر و خداپسندانه آماده شود .

وی با گرامی داشتن برخی از خیرین عرصه سلامت استان همچون مرحوم باغبان ، شهیدی و مصطفوی یاد کرد و افزود : این خیرین با کار خیر خود کمک بزرگی به بخش سلامت استان کردند که این همکاری همچنان از سوی فرزندان آنان ادامه دارد و ما و مردم استان قدردان زحمات آنان هستیم.

دکتر ناصحی افزود: برای جلب مشارکتهای مردمی نیاز به همکاری رسانه ای بخصوص صدا و سیما روزنامه ها و خبرگزاری ها می باشد و با همکاری آنان می توان اطلاع رسانی مناسبی کرد .

در این جلسه صالح صالح نیا رییس مجمع امور صنفی استان مازندران با اشاره به اینکه شرکت در کارهای خیر به خصوص عرصه سلامت افتخاری بزرگ برای صنوف می باشد افزود : اصناف استان مازندران در دوران جنگ تحمیلی، بازسازی ، سیل نکا ، زلزله بم و در جاهای مورد نیاز پیش قدم بوده اند و در عرصه سلامت هم پیشگام خواهند بود .

وی با اشاره به 65 اتحادیه موجود در استان مازندران افزود : با اطلاع رسانی و هماهنگی با این صنوف در این کار خیر و خداپسندانه با تمام توان مشارکت خواهیم کرد .

در ادامه این جلسه دکتر فرزاد گوهردهی مشاور رئیس دانشگاه و نماينده مجمع خيّرين سلامت استان با اشاره به این مطلب که در استان مازندران اولین قدم برای جلب مشارکت مردمی اعتماد سازی می باشد افزود : یکی از اهداف بسیار مهم دانشگاه ورود خیرین به عرصه سلامت است و در این دوره بصورت جدی پیگیری می شود و با برنامه ریزیهای انجام شده به سه بخش برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تقسیم شده است .

دکتر گوهردهی افزود : در ابتدا در برنامه های کوتاه مدت پروژه های کوچک و محدود انتخاب می شوند که مردم اثرات آنرا ببینند .

گفتنی است در این جلسه اعضای هیات مدیره مجمع امور صنفی استان : سید احمد اندرواژ ، سید رحیم موسوی ، سید مجتبی پیرزاده و عباس رمدانی نیز حضور داشته و به راهکارهای جذب مشارکت های مردمی را بررسی کردند .


آمادگی مجامع امور صنفی مازندران برای کمک به بهداشت و درمان استان
Powered by DorsaPortal