حوزه ریاست
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/05/24 تعداد بازدید: 7
اولین کمیته کنترل و نظارت بر سموم و مواد شیمیایی برگزار شد
دکترسید تقی میر محمدی مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کنترل و نظارت بهداشتی بر سموم و موادشیمیایی با اشاره به اینکه نظارت و کنترل بر مصرف مواد شیمیایی و سموم در محصولات کشاورزی و مواد غذایی از اهداف این کمیته می باشد افزود .

دکترسید تقی میر محمدی مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کنترل و نظارت بهداشتی بر سموم و موادشیمیایی با اشاره به اینکه نظارت و کنترل بر مصرف مواد شیمیایی و سموم در محصولات کشاورزی و مواد غذایی از اهداف این کمیته می باشد افزود . با توجه به گزارش سازمان جهانی بهداشت مبنی بر بالا بودن آمار تلفات در اثر تماس با سموم و مواد شیمیایی دستور شناسایی ، نظارت و کنترل بر این مواد در دستور کار قرار گرفت .
دکتر میر محمدی با اشاره به اینکه برنامه شناسایی مواد شیمیایی و سموم در طول هشت سال انجام شد افزود :بعد از شناسایی مرحله کنترل و نظارت بر مصرف سموم و مواد شیمیایی می باشد که در همه جا از جمله جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا می باشد.
وی با اشاره به اینکه مازندران قطب کشاورزی کشور است افزود: کمیته نظارت و کنترل بر سموم و مواد شیمیایی به ریاست استاندار و به دییری رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تشکیل و اولین جلسه آن برگزار شده است.تا در راستای پیشبرد اهداف سازما نی جهانی بهداشت برای حفظ سلامت شهروندان تلاش کند.
دکتر میر محمدی از برگزاری جلسه دوم در شهریور ماه سال جاری خبر داد و افزود : در جلسات بعدی راهکارهای مناسب برای اجرایی شدن مصوبات کمیته فوق با ارایه آمارهای مصرف سموم در استان مورد برسی قرار گیرد .
 

اولین کمیته کنترل و نظارت بر سموم و مواد شیمیایی برگزار شد
Powered by DorsaPortal