حوزه ریاست
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/06/07 تعداد بازدید: 11
مراسم گرامیداشت روز پزشک و داروساز در دانشگاه برگزار شد
در این مراسم که با حضور نماینده مقام معظم رهبری ، استاندار ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مدیکل خدمات درمانی و پزشکان و داروسازان استان برگزار شد

در این مراسم که با حضور نماینده مقام معظم رهبری ، استاندار ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مدیکل خدمات درمانی و پزشکان و داروسازان استان برگزار شد دکتر محمد مهدی ناصحی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران پزشكاني مانند دكتر قريب را در حال حضر افتخار جامعه پزشكي خواند و گفت : جامعه پزشكي ایران اسلامی همیشه در بحرانها و عرصه های انقلابی رشادت ها و از خودگذشتگی نشان دادند و حضوری پر رنگ داشتند .

دکتر ناصحی با اشاره به اقداماتی بسیار زیادی که بعد از انقلاب در بعد بهداشت و درمان به مردم شده است افزود : امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی متخصص بسیار خوبی تقدیم ملت ایران شده است و بعنوان نمونه بیمارستانهای استان مازندران که تعداد آن در قبل از انقلاب 15 بیمارستان بود بعد از انقلاب به 32 بیمارستان رسیده است که بزودی هفت بیمارستان دیگر به با امکانات جدید و بروز به این تعداد افزوده خواهد شد .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به راه اندازی مرکز سنگ شکن در مجتمع پزشکی طوبی افزود : این مرکز با تجهیزات بروز و آخرین فناوری های دنیا راه اندازی شده که به مردم استان خدمات ارایه می کند .
دکتر ناصحی اضافه کرد : امداد هوایی شمال کشور در روز عید فطر با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح خواهد شد که خدمات نوین دیگری به سیستم بهداشت و درمان استان افزوده خواهد شد .
دکتر ناصحی با اشاره به توجه ویژه اسلام به علم پزشکی افزود : اسلام به علم پزشکی به عنوان یکی از علوم برتر یاد کرده است و علم پزشکی نجات بخش انسانها است و پزشک مورد احترام و منزلت خاصی در دین مبین اسلام است .

وی توجه به بیمار را از مهمترین کارهای یک پزشک خواند و افزود : پزشکان بدور از هوا و هوسهای مختلف و معالجه بیماران الگوی همه ما باشند.

در این مراسم مهندس طاهایی استاندار استان مازندران با اشاره به نقشی که جابربن حیان در دانش شیمی ایفا کرد پشتوانه ای برای زکریای رازی بود جهت گسترش علم داروسازی است

استاندار مازندران با اشاره به روز پزشک و داروساز افزود : روز پزشک و داروساز بجهت توجه به قشری شریف از قداست خاصی برخوردار است و پزشک جایگاه دارد که در کنار وارثان علوم انبیاء قرار داده شده است و این دو دانش از سوی دین اسلام تمجید و تقدیر شده است .

وی با اشاره به چالشهای انقلاب اسلامی از سوی استکبار جهانی افزود : با توجه به اینکه در اولین سالهای انقلاب اسلامی و در این ایام با شهادت شهیدان رجایی و باهنر و رییس شهربانی وقت به شهادت رسیدند ولی جامعه پزشکی با ایمان قوی بخصوص در دفاع مقدس با ازخود گذشتگی برای توسعه علوم پزشکی و درمانی و خدمات مطلوبتر به جامعه تلاش زیادی کردند.

در ادامه این مراسم حضرت آیه الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران در مورد ارزش و مقام پزشک از نظر اسلام سخنرانی کردند

در پایان از 70 نفر از پزشکان نمونه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران تقدیر و با ضیافت افطار مراسم فوق خاطمه یافت .


 

مراسم گرامیداشت روز پزشک و داروساز در دانشگاه برگزار شد
Powered by DorsaPortal