حوزه ریاست
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/01/17 تعداد بازدید: 83
تشریح برنامه های معاونت آموزشی توسط دکتر آزاد بخت
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه رئوس برنامه های این معاونت را اعلام کرد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه رئوس برنامه های این معاونت را اعلام کرد


دکتر محمد آزاد بخت معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به اینکه ساختار معاونت آموزشی دانشگاه از دو بخش ستاد و محیط تشکیل شده است افزود : ستاد متشکل از مدیریت آموزشی ،مدیریت ËDÇ ، مدیریت شاهد و ایثار گر و واحدهای مستقلی همچون هیات علمی ،هیات ممیزه و آموزش مداوم می باشد .

دکتر آزادبخت افزود : دانشکده های پزشکی ، داروسازی ، پیراپزشکی ، پرستاری مامایی ، بهداشت ، دندانپزشکی و واحد بین الملل از دانشکده های زیر مجموعه این معاونت هستند که واحد بین الملل خود در رشته های مختلف دانشجو می پذیرد

معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به حضور 159 عضو هیات علمی در دانشکده پزشکی افزود : 44 نفر در مقطع علوم پایه و 54 نفر در مقطع بالینی در بیمارستانهای امام خمینی (ره) ، بوعلی سینا ، فاطمه زهرا (س) ساری ، زارع ساری و رازی قائمشهر مشغول خدمت هستند .

دکتر آزاد بخت افزود : دانشکده داروسازی در مقطع علوم پایه 21 نفر و در مقطع بالینی سه نفر و همچنین پرستاری مامایی 22 نفر ، مرکز توسعه آموزش دانشگاه پنج نفر و واحد بین الملل یک نفر عضو هیات علمی دارند .

وی افزود : پنج بیمارستان آموزشی با 970 تخت فعال در اختیار معاونت آموزش دانشگاه قرار دارد.

دکتر آزادبخت ادامه داد: دانشکده پزشکی ساری با بیست گروه آموزشی و دانشکده داروسازی با پنج گروه آموزشی و پیراپزشکی با چهار گروه آموزشی ، دانشکده بهداشت با شش گروه آموزشی و دانشکده پرستاری مامایی با شش گروه آموزشی مشغول فعالیت هستند .

معاون آموزشی دانشگاه افزود: این دانشگاه در حال حاضر دارای 2247 دانشجوی روزانه و 341 دانشجوی شبانه و 115 دانشجوی واحد بین الملل و در مجموع 2703 دانشجو است که با برنامه ریزی های انجام شده در سال بعد در مقطع کاردانی دانشجو نخواهد داشت و در مقاطع تحصیلی بالاتر دانشجویان بیشتری پذیرش می کند.

دکتر محمد آزاد بخت به 68 عنوان برنامه راهبردی کلان معاونت آموزشی اشاره نمود و افزود : با توجه به اینکه از زمان افتتاح این دانشگاه تاکنون هنوز اصلاحاتی در ساختار تشکیلاتی آن ایجاد نشده و با گسترش دانشگاه و افزایش تعداد دانشکده ها و دانشجویان اصلاح تشکیلات اداری این معاونت بسیار ضروری است .

دکتر آزادبخت با اشاره به لزوم راه اندازی آموزش مجازی در این دانشگاه افزود: متاسفانه در حال حاضر این دانشگاه دانشجوی غیر حضوری ندارد

وی افزود با راه اندازی آموزش مجازی اعضاء هیات علمی همزمان می توانند در رشته های دیگر مثل زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیل کرده و از میزان سفر به استانهای دیگر و یا خارج کشور برای ادامه تحصیل کاسته می شود.

دکتر آزادبخت افزود: با راه اندازی آموزش مجازی ، واحد آموزش مداوم نیز آموزشهای خود را از این طریق ارائه نموده و حتی کارکنان نیز می توانند از این تکنولوژی برای آموزش ضمن خدمت استفاده کنند.

معاون آموزشی دانشگاه خاطر نشان کرد : در حال حاضر اقدامات اولیه برای راه اندازی آموزش مجازی شروع شده و آموزش مجازی راه اندازی خواهد شد .

وی با اشاره به پتانسیل دانشگاه علوم پزشکی در راه اندازی رشته های تخصصی و فوق تخصصی افزود : برنامه ریزیهای لازم جهت راه اندازی رشته های دستیاری ارتوپدی ، بیهوشی ، ارولوژی ، چشم و فوق تخصصی نوزادان ، نفرولوژی و فلوی سایکوسوماتیک انجام شده است .

تشریح برنامه های معاونت آموزشی توسط دکتر آزاد بخت
Powered by DorsaPortal