حوزه ریاست
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1389/01/17 تعداد بازدید: 108
جلسه ستاد گراميداشت هفته سلامت در دانشگاه برگزار شد
حفظ سلامت شهروندان در گرو برنامه ريزي قانونمند ، میسر است .

حفظ سلامت شهروندان در گرو برنامه ريزي قانونمند ، میسر است . هادي ابراهيمی معاون سياسي امنيتي استانداري مازندران در جلسه ستاد گراميداشت هفته سلامت با اظهار اين مطلب در جمع مديران سازمانها گفت : از دغدغه هاي نظام های سياسي دنیا، حفظ سلامت شهروندان و احياء شهري سالم براي زندگي اجتماعي است و اين امر مهم تنها با برنامه ريزي مدون و قانونمند حاصل مي شود .

معاون سياسي امنيتي استانداري مازندران پايداري و دوام هر نظام و مجموعه سياسي فرهنگي را در گرو توجه به حوزه بهداشت و سلامت جسم و روان افراد جامعه دانست و افزود روند مدرنيزه شدن ساختارهاي اجتماعي و ورود تكنولوژي به زندگي اجتماعي ، چالش ها و آسيب هايي را در جوامع پدید آورده است كه سازمانها براي رفع آن بايد با شناسايي مشكلات استراتژيك و تدوين شاخص های رشد سلامت در اجتماع ، عوامل تهديد كننده سلامت را كاهش دهند .

وی توجه به آموزش جامعه ، حفظ و ارتقاء سلامت ، توزيع عادلانه و مطلوب خدمات بهداشتي درماني ، جلب مشاركت خصوصي ، دفع مناسب زباله ،كاهش آسيب هاي اجتماعي ،مناسب سازي زيرساختهاي جاده اي و راههاي ارتباطي براي كاهش تصادف و برنامه ريزي براي جمعيت جوان استان و افزايش درآمد سرانه خانوار را از مولفه هاي توسعه و همگاني كردن سلامت برشمرد .

همچنين دكتر محمد مهدي ناصحي سرپرست دانشگاه علوم پزشكي مازندران در تعريف از سلامت به رفاه جسمي ، روحي واجتماعي اشاره كرد و گفت : تمامي سازمانها و ارگانها بايد براي رسيدن به نقطه مطلوب سلامت همكاري كرده و زيرساخت ها و شرايط مناسب براي ساختن شهر ، جامعه و انسان سالم را مهيا نمايند .

سرپرست دانشگاه علوم پزشكي مازندران سهم بهداشت و درمان را در دستيابي به سلامت 25% و نقش ساير سازمانها را 75% عنوان كرد و اظهار داشت شعار سازمان جهاني بهداشت در سال 2010 سلامت و شهرنشيني است در حالي كه گسترش بی رويه شهرها ، فقر ، زاغه نشيني و مشكلات بهداشتي در حاشيه شهرها ، تصادف ، ترافيك و ناکافی بودن تسهيلات فرهنگي ، ورزشي و رفاهي را به دنبال داشته است .

در ادامه دكتر حسين جلاهي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران شهرنشيني را دارای فرهنگی ويژه برشمرد و گفت : در حال حاضر نيمي از جمعيت در شهرها و بيش از يك سوم جمعيت شهري ، زاغه نشين هستند كه به خدمات اساسي و كافي دسترسي ندارند.

وي برنامه ريزي براساس تدبير و الويت بندي با توجه به منابع محدود ، نگاه مشاركتي مسئولین ، رعايت استاندارد و باور رعایت بهداشت عمومي را در اصلاح فرهنگ شهرنشيني موثر دانست و اظهار داشت : پيام كليدی روز جهاني بهداشت در سال جاري در الويت قراردادن سلامت در سياستگذاري شهري مي باشد.

در ادامه اين جلسه مديركل آموزش و پرورش استان ، مسئول بسيج سازندگي استان ، مديركل تربيت بدني ، مديركل دفتر امور استانداري و نماينده سازمانهای مردم نهاد درباره موضوع سلامتي در حيطه مديريتي خود صحبت و گزارش ارائه كردند .

جلسه ستاد گراميداشت هفته سلامت در دانشگاه برگزار شد
Powered by DorsaPortal