حوزه ریاست
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1389/01/21 تعداد بازدید: 60
بازرسی از 3028 داروخانه ،شركت داروئی ومركز عرضه دارودرسال 88
در سال گذشته 3028 مورد از داروخانه ها و شركتهای داروئی و مراكز عرضه دارو بازرسی شد .

در سال گذشته 3028 مورد از داروخانه ها و شركتهای داروئی و مراكز عرضه دارو بازرسی شد . معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی مازندراندر گزارشی اعلام کرد در سال گذشته بازرسیهای مشتركی با تعزیرات ، بازرگانی ، استاندارد و نیروی انتظامی در برخورد با تجهیزات پزشكی غیر مجاز انجام و بیش از 50 کیلوگرم داروی مکمل ، 150 عدد کپسول ، قرص ، آمپول بدنسازی و 250 قلم کالای آرایشی بهداشتی غیر مجاز در شهرستان ساری توقیف شد.
همچنین 28 مورد تخلف در كمیسیون قانونی داروخانه ها و مراجع قضایی بررسی و رأی تعطیلی موقت 15 داروخانه ، تعلیق قرارداد با بیمه های دو داروخانه و قطع سهمیه یک داروخانه صادر شد.

برگزاری همایش یکروزه استانی " قاچاق دارو، محصولات آرایشی ، بهداشتی و مکملهای غذایی رژیمی " و نمایشگاه دائمی داروهای غیر مجاز در معاونت غذا و دارو و توقیف 800 میلیون ریال کالای آرایشی بهداشتی و مکمل های غیر مجاز از دیگر اقدامات بوده است .

در سال گذشته همایش یکروزه مبارزه با قاچاق محصولات آرایشی بهداشتی و مکملهای غذایی با حضور اعضاء اصلی کمیسیون قاچاق و اصناف آرایشی بهداشتی در شهرستانهای سوادکوه، جویبار ، بهشهر، آمل، نور و همایش یکروزه دوپینگ و مصرف فرآورده های ورزشی ، رژیمی و بهداشتی در سوادکوه برگزار و بیش از دو میلیون و 750 هزار ریال محصولات آرایشی بهداشتی قاچاق در سوادکوه معدوم سازی و بیش از 50 میلیون ریال محصولات آرایشی بهداشتی غیر مجاز در بهشهرتوقیف شد.

بازرسی از 3028 داروخانه ،شركت داروئی ومركز عرضه دارودرسال 88
Powered by DorsaPortal