حوزه ریاست
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/09/04 تعداد بازدید: 14
بیش از 100 عمل جراحی قلب در ماه در مرکز قلب مازندران
جراحی قلب در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) ساری به بیش از 100عمل در ماه افزایش یافت

جراحی قلب در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) ساری به بیش از 100عمل در ماه افزایش یافت
دکتر آریا سلیمانی رییس مرکز قلب مازندران وفلوشیپ بیهو شی قلب از افزایش آمار تعداد اعمال جراحی قلب به بیش از100 عمل در ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، دکتر سلیمانی گفت: جراحی قلب مرکز قلب مازندران از بهمن 1383 با انجام اولین عمل جراحی قلب باز فعالیت رسمی اش را آغاز کرد ، این مرکز دارای 3 اتاق عمل قلب ، دوبخش ÏÇÜ با ظرفیت 16 تخت بزرگسال و اطفال و بخش های تابعه آن (بخش جراحی قلب و ÇÇÜ ) می باشد .

 

وی گفت :بیماریهای قلبی و مرگ ومیر ناشی از آن در طول سالهای اخیر رشد بسیار چشمگیری یافته واین امر باعث توجه تمامی اقشار جامعه به مراحل ابتلاء و نحوه درمان آن شده است ، البته در کنار افزایش بیش ازپیش بیماریهای قلبی ، تلاشهای زیادی از سوی پژوهشگران و پزشکان در جهت شناخت بهتر بیماریهای قلبی و روشهای درمان آن صورت گرفته است .

دکتر سلیمانی افزود:درمان بیماریهای قلبی اکتسابی و مادرزادی پروسه پیچیده ایی است که مراحل مختلفی را دارد که شامل پیشگیری ،درمان دارویی ، روشهای تشخیصی ،آنژیوپلاستی ، جراحی و...... می باشد .

وی گفت:انجام اعمال جراحی قلب با توجه به حساسیت فراوان آن در مرکز قلب مازندران از سال 1383 با امکانات محدود آغاز شد و در ادامه با مساعدت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی روند رو به رشد خود را در طول سالها طی کرد.

رئیس مرکز قلب مازندران اعلام کرد، که این مرکز با داشتن بیش از 20 نیروی متخصص و فوق تخصص در رشته های تخصصی قلب ، تقریبا" تمام نیاز بیماران قلبی را به انجام روشهای پیچیده ی قلبی اهم از تشخیص ، درمان و جراحی قلب را بدون اعزام بیماران به خارج استان امکان پذیر کرده است.

عضو هیت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزودند :این امر با حمایت روسای قبلی و فعلی دانشگاه و خرید دستگاهها و تجهیزات پیچیده ای تشخیصی ، درمانی و ...حاصل گردیده است که با اضافه شدن سه جراح قلب در سالهای اخیر ، بیمارستان تحول چشمگیری در زمینه کیفیت و کمیت اعمال جراحی قلب را تجربه نموده است ، بطوریکه ضمن شروع اعمال جراحی قلب اطفال ، درزمینه تنوع بخشی به اعمال جراحی قلب نیز اقدامات موثری برداشته شده است.

 

دکتر سلیمانی رئیس مرکز قلب همچنین اعلام کردند که مرکز قلب مازندران برای اولین بار در آبان ماه 1389 به مرز 120عمل جراحی قلب در ماه رسیده است که این امکان پذیر نبود مگر در سایه لطف خداوند منان و تلاش وافر کلیه کادر درمانی مرکز آموزشی درمانی فاطمه زهرا ساری .

 

بیش از 100 عمل جراحی قلب در ماه در مرکز قلب مازندران
Powered by DorsaPortal