حوزه ریاست
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/09/07 تعداد بازدید: 4
آغاز طرح ملی مطالعه شاخصهای چندگانه سلامت و جمعیت در مازندران
طرح ملی مطالعه شاخصهای چندگانه سلامت و جمعیت در استان مازندران آغاز شد.

طرح ملی مطالعه شاخصهای چندگانه سلامت و جمعیت در استان مازندران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دکتر حسین جلاهی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم شروع طرح بین المللی و ملی مطالعه شاخصهای چندگانه سلامت و جمعیت در استان مازندران که در شهرستان ساری و در جلوی درب منزل یکی از شهروندان انجام شد گفت : این طرح هر 5 سال یکبار در سطح جهانی برای 195 کشور عضو سازمان جهانی بهداشت انجام می شود.

وی افزود: این طرح در قالب پرسشنامه با گروه بندی مخاطبین با سه عنوان خانوار ، کودکان زیر 5 سال و زنان 15-54 سال با همکاری مرکز آمار ایران و ناظران بین المللی انجام می شود .

دکتر جلاهی گفت: آمار گیران از دو ماه قبل برای این منظور دوره های آموزشی را طی کرده و از 1350 خانوار استان مازندران به روش تصا دفی آمارگیری می کنند .

وی خاطر نشان کرد: پرسشنامه مذکور در سطح بین المللی بوده و اطلاعات خانوار تنها برای برنامه ریزی های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مردم خواست به خاطر طولانی بودن سوالات ، حوصله به خرج داده و با آمارگیران همکاری نمایند.

وی افزود: افرادی که به درب منزل مراجعه می کنند دارای کارت شناسایی مخصوص آمارگیری بوده و از اتومبیل های بهداشتی درمانی استفاده می کنند.

گفتنی است این طرح از 6 آذر ماه شروع و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

 

آغاز طرح ملی مطالعه شاخصهای چندگانه سلامت و جمعیت در مازندران
Powered by DorsaPortal