حوزه ریاست
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/09/16 تعداد بازدید: 7
از رابطین بهداشتی شهرستان ساری تجلیل شد
طی مراسمی با حضور رییس مرکز بهداشت ساری و 200 نفر از رابطین شهرستان ساری از آنان تجلیل شد .

 

طی مراسمی با حضور رییس مرکز بهداشت ساری و 200 نفر از رابطین شهرستان ساری از آنان تجلیل شد .

در این مراسم دکتر محمد رضا معتمدی رییس مرکز بهداشت شهرستان ساری با اشاره به اینکه رابطین بهداشت سرمايه خودجوشی است از درون خانواده ها و نيروهای عظيم بسيج سلامت جامعه اسلامی هستند افزود : طرح رابطين موجب ارتباط تنگاتنگ با همه اقشار جامعه و پسنديده ترين و گزيده ترين راه برای آموزش بهداشت همگانی است.

دکتر معتمدی افزود : ساده ترين روش نيل به تامين، حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه با بکارگيری و شرکت نيروهای مردمی گامی ساسی در راه سازندگی و پرورش نوباوگان اين آينده سازان مملکت اسلامی و مناسب ترين شيوه مشارکت همگانی برای برقراری نظام بهداشتی در جامعه است .

رییس مرکز بهداشت ساری طرح رابطين را وسيله ای سريع جهت رساندن پيام به خانواده ها دانست و افزود : مركز بهداشت شهرستان ساري در راستاي تحقّق اصل مشاركت مردمي و افزايش دسترسي به خدمات بهداشتي درماني، در سال 1372 با جذب 21 رابط بهداشتي اين طرح را آغاز نمود و اكنون با 427 رابط بهداشتي شهري و روستايي سعي در تحقّق بخشيدن اصل مشاركت مردمي نموده است. و در حال حاضر با 6 مركز شهري، 6 پايگاه بهداشتي و 3مركز روستايي، مركز بهداشت شهرستان در برنامه رابطين فعّاليّت مي نمايند.

وی اهداف سازماني برنامه رابطين بهداشت را استفاده از جامعه براي تامين سلامت خودشان در جهت ارتقاء سلامت جامعه و برقراري ارتباط نزديكتر ميان مردم و مراكز بهداشتي درماني دانست و افزود :رابطین بهداشت باعث پوياتر شدن مراكز بهداشتي درماني از نظر فعاليتهاي بهداشتي و آموزشي و پيگيري بهتر مراقبتهاي بهداشتي و انتقال پيامهاي بهداشتي به جامعه می شود .

وی افزود : انگيزه افراد براي شركت در برنامه رابطين را كمك به اجتماع، افزايش سطح دانش خود و احساس مشاركت اجتماعي دانست و افزود : مشارکت رابطین بهداشتی ، كمك به توانمندي کارکنان حوزه بهداشتی و بهبود وضعيت سلامت جامعه است

در پایان از 15 نفر رابط سلامت تقدیربعمل آمد .

 

از رابطین بهداشتی شهرستان ساری تجلیل شد
Powered by DorsaPortal