حوزه ریاست
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/09/20 تعداد بازدید: 19
برای ارتقاء سطح بهداشتی استان به 12 هزار رابط بهداشتی نیازمندیم
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:برای ارتقاء سطح بهداشتی استان به 12 هزار رابط بهداشتی نیازمندیم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:برای ارتقاء سطح بهداشتی استان به 12 هزار رابط بهداشتی نیازمندیم

دکتر جلاهی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه همایش رابطین بهداشتی با اشاره به وجود چهار هزار رابط بهداشتی برای مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: برای ارتقاء سطح بهداشتی به 12 هزار رابط بهداشتی دیگر نیازمندیم.

وی با اشاره به جمعیت 5/2 میلیونی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: در حال حاضر چهار هزار رابط بهداشتی فقط 700 هزار نفر از جمعیت استان را تحت پوشش قرار می دهند و براساس پژوهش انجام شده دانش و آگاهی بهداشتی این تعداد از جمعیت استان نسبت به بقیه جمعیت که رابط ندارند بیشتر است و این نشان می دهد که کار سلامت در بخش ارتقاء دانش به خود مردم واگذار شود موفقیت آمیزتر است.

رئیس مرکز بهداشت استان همچنین گفت: رابطین بهداشتی کتابچه های آموزشی دارند و دائما در حال آموزش هستند و نیز از سوی مربیان مراکز آموزشی اطلاعات آنها به روز می شود.

دکتر جلاهی همچنین رشد خیرین سلامت در استان را جدی دانست و گفت: خیرین سلامت استان در سال 88 یک میلیارد و دویست میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی به مراکز بهداشتی و درمانی داشتند.

وی با اشاره به تعداد بالای مراکز بهداشتی استیجاری در سطح شهرهای مازندران و نگرانیهای موجود گفت: با توجه به اینکه از سال آینده قرار است بحث پزشک خانواده های شهری اجرا شود(هر2500 نفر یک پزشک) مراکز بهداشتی باید فضای مناسب در تملک دولت داشته باشند تا بتوانند خدمات در شان مردم را ارائه دهند.

رئیس مرکز بهداشت استان از خیرین استان خواست در این بخش ورود پیدا کنند. وی گفت از 87 مرکزبهداشتی و درمانی شهری استان 53 درصد استیجاری است. وی نیز از ارتقاء خانه های بهداشتی به مراکز بهداشتی در برخی از روستاها که جمعیت انها افزایش یافت خبر داد.

 

برای ارتقاء سطح بهداشتی استان به 12 هزار رابط بهداشتی نیازمندیم
Powered by DorsaPortal