حوزه ریاست
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1389/02/05 تعداد بازدید: 32
بازدید اعضای هیات رییسه دانشگاه از واحدهای تابعه غرب استان
کاهش میزان مرگ و میر مادران باردار از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

کاهش میزان مرگ و میر مادران باردار از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است . دکتر انوشیروان محسنی نماینده مردم نوشهر و چالوس در جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران که با حضور رییس دانشگاه ، معاونین توسعه مدیریت و منابع ، تحقیقات ، دارو غذا ، درمان ، بهداشتی ،آموزشی و دانشجویی ، امام جمعه ، فرماندار ، شهردار و مسئولین شبکه بهداشت و درمان نوشهر در شبکه بهداشت و درمان نوشهر تشکیل شد با اعلام این مطلب که کاهش مر گ و میر مادران باردار از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است افزود : معضل نظام سلامت نبود مدیریت واحد و چند عاملی بودن تولیت حوزه سلامت است و 25% آن مربوط به حوزه بهداشت و درمان و 75% آن عوامل اجتماعی ، اقتصادی ، محیطی، فیزیکی،تصادفات جاده ای ،سلامت و امنیت غذایی و امکانات تفریحی است که بر سلامت احاد مردم تاثیر گذار و خارج از سیاستگذاری و تصمیم گیری نظام سلامت کشور هستند .

دکتر محسنی با بیان اینکه در حوزه سلامت باید مدیریت واحدی وجود داشته باشد افزود : این مدیریت واحد باید بتواند سیاستگزاری ،تخصیص منابع ، ارزشیابی و تصمیم سازی تا پاسخگویی واحد را در بر داشته باشد و در اینصورت عدالت در حوزه سلامت محقق خواهد شد .

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 54درصد هزینه سلامت جامعه را خود مردم پرداخت می کنند افزود : از 24 هزار میلیارد تومان هزینه سلامت جامعه، 13 هزار میلیارد تومان از طرف مردم پرداخت می شود و 8/20 از محل بودجه عمومی و 6/6 درصد از بیمه و 9/18 درصد از محل سایر منابع است که پرداخت هزینه سلامت برای 5/1 درصد مردم بسیار دشوار است .

دکتر محسنی افزود: طراحی نوین شبکه بهداشت و درمان ، سیستم ارجاع و اجرای صحیح پزشک خانواده راهگشای حل مشکلات حوزه سلامت است .

در ادامه جلسه دکتر حدیث کرد گلی مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر گزارشی از عملکرد شبکه بهداشت و درمان نوشهر و مشکلات آن ارائه کرد .

دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران نیز با اشاره به برگزاری جلسات هیات رییسه دانشگاه در شهرستانها گفت با این روش هیات رییسه دانشگاه از نزدیک در جریان عملکرد و مشکلات حوزه مربوطه قرار گرفته و آن را بررسی خواهد کرد.

دکتر ناصحی با اشاره به سند چشم انداز توسعه 1404 در حوزه سلامت کشور گفت : باید با همکاری ابزار رسیدن به افق 1404 را فراهم کنیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود : برای پزشکان خانواده سیستم آموزشی NPH برگزار و 30 دانشجو در مهرماه امسال در این رشته دردانشگاه جذب و مشغول تحصیل خواهند شد .

دکتر ناصحی با اشاره به این مطلب که تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از بدو تاسیس تاکنون متناسب با گسترش آن اضافه نشده افزود: با توجه به افزایش رشته ها و افزایش دانشجو در این دانشگاه افزایش اعضای هیات علمی رشد اندکی داشته و این دانشگاه در نظر دارد اعضای هیات علمی را متناسب با تعداد دانشجویان و رشته های موجود افزایش دهد .

دکتر ناصحی با اشاره به اینکه ارائه خدمت به مردم رسالت اصلی دانشگاه است افزود باید در جهت رضایتمندی مردم تلاش کنیم چراکه با افزایش رضایت مندی مراجعین ،رضایت مدیران فراهم می شود و به دنبال افزایش رضایتمندی، دولت با پشتوانه مردمی بیشتری به کار خود ادامه می دهد.

در جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران علاوه بر حضور رییس دانشگاه ، معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ، تحقیقات ، دارو غذا ، درمان ، بهداشتی ،آموزشی و دانشجویی حضور داشته و مشکلات این شهرستان را بررسی کردند.

در این جلسه سید هاشم فاطمی فرماندار نوشهر با تقدیر از برگزاری جلسات در شهرستانها افزود : برای اولین بار اعضای هیات رییسه دانشگاه جلسات خود را در شهرستان نوشهر برگزار کردند و مدیریت و درایت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مازندران قابل تقدیر و تشکر است .

در ادامه این برنامه از بیماستان شهید بهشتی نوشهر و مرکز بهداشت صلاح الدین کلا بازدید شد .

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و هیات همراه در جلسه ای که با حضور نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر ، فرماندار ، شهردار و اعضای شورای شهر و مسئولین شبکه بهداشت ودر مان و بیمارستان امام خمینی (ره) فریدونکنار برگزار شد چگونگی استقرار یک دستگاه سی تی اسکن را که از سوی خیرین در حال خریداری است بررسی کردند .

سپس با بازدید از مرکز بهداشتی درمانی کله بست بابلسر از نزدیک فعالیتهای این مرکز را بررسی کردند

دکتر ناصحی و اعضای هیات رییسه دانشگاه همزمان در مراسم ترحیم فرزند سردار شهید حاج حسین بصیر شرکت کرده و باتلاوت قرآن و ادای فاتحه به خانواده آنان تسلیت گفتند .

گفتنی است زهرا بصیر فرزند سوم سردار شهید حاج حسین بصیر قائم مقام لشگر 25 کربلا در شب سالگرد شهادت پدرش به دیار باقی شتافت.

بازدید اعضای هیات رییسه دانشگاه از واحدهای تابعه غرب استان
Powered by DorsaPortal