حوزه ریاست
۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1389/02/06 تعداد بازدید: 58
مراسم تجلیل از پرستاران،ماما ها وپرسنل علوم آزمایشگاهی برگزارشد
مراسم تجلیل از پرستاران ، ماما ها و پرسنل علوم آزمایشگاهی در دانشگاه علو م پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران برگزار شد.

مراسم تجلیل از پرستاران ، ماما ها و پرسنل علوم آزمایشگاهی در دانشگاه علو م پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران برگزار شد

در این مراسم دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به نامگذاری روز تولد حضرت زینب به عنوان روز پرستار گفت : میلاد حضرت زینب (س) بعنوان روز پرستار افتخاری بزرگ برای پرستاران است ارزش و منزلت پرستاران آنقدر والاست که کمکهای مالی و مادی جوابگوی خدمات ، ایثار و فداکاریهای این قشر زحمتکش نیست .

دکتر ناصحی با اشاره به زحمات شبانه روزی پرستاران افزود : شرایط فراهم شده برای این قشر در شان آنان نیست وبا توجه به وضعیت دشوار کاری پرستاران از جمله شب کاریها و استرسهای موجود ، باید شرایط بهتری برای این قشر توسط مدیران فراهم شود .

وی با اشاره به ابعاد معنوی شخصیت حضرت زینب کبری گفت: ماندگاری وعظمت ایشان بخاطر راه و عملکرد ایشان است و ویژگی های شخصیتی ایشان همواره در تاریخ اسلام می درخشد

وی با اشاره به ابعاد فرهنگی شخصیت حضرت زینب (ع) افزود : بانوان به خصوص پرستاران باید ابعاد شخصیتی این حضرت را مطالعه کرده و ایشان را بعنوان الگویی در زندگی خود قرار دهند .

دکتر ناصحی افزود : این بانوی بزرگ با مدیریت صحیح و انتخاب راه درست قبل و بعد از حادثه جانگداز کربلا باعث پایداری اسلام شد .

وی با اشاره به وعده ریاست محترم جمهوری در روز پرستار افزود : با جذب پرستاران مشکلات حوزه پرستاری حل خواهد شد و پیگیری ضریب 5/1 برابر ساعات کار در شبها و تعطیلات ، تامین نیروی انسانی و جذب 23 هزار پرستار ، تعرفه های پرستاری و افزایش حق لباس در دستور کار قرار دارد .

دکتر ناصحی با اشاره به پرداخت اکثر مطالبات نیروی انسانی در اواخر سال 88 افزود : فاصله پرداخت مطالبات پرسنلی بسیار کوتاه شده و در سال 89 اضافه کار پرسنل درمانی تا پانزدهم ماه بعد پرداخت می شود .

در ادامه این مراسم ابوالفضل جارياني رییس انجمن پرستاری ایران با اشاره به این مطلب که اگر نظام سلامت اصلاح شود مشکلات بخش درمان نیز برطرف خواهد شد افزود : در جامعه ما به بخش درمان بیشتر از بخش سلامت ، توجه میشود در واقع ساختار جامعه ما درمان محور است تا سلامت محور.

وی با اشاره به این مطلب که در جامعه درمان محور پرداختها نابرابر است افزود : در جامعه سلامت محور پرداختها بر اساس ارزش کار است اما در جامعه درمان محور ، نیروی انسانی بر اساس تعداد تخت بیمارستانی و در نظام سلامت بر اساس جمعیت منطقه محاسبه میشود .

در پایان این مراسم از 19 نفر پرستار ، ماما و شاغلین علوم آزمایشگاهی نمونه تجلیل شد .منصور جوربنیان ، معصومه قدرتی ، روزیتا صیامی به عنوان پرستار نمونه کشوری و راضیه خمیری ثانی و معصومه خسروی به عنوان ماماهای نمونه کشوری انتخاب شدند همچنین حمیده صفاری ، بهدخت کیا، بها الدین سام دلیری ، زینب متاجی ، مژگان احمدی ، کتانه فرخ منش ، محمد ولی قلی زاده ، اعظم السادات عباس زاده ، فاطمه کبری قلی پور جمنانی و فرحناز گل محمدی به عنوان پرستاران نمونه استانی و سعید مفید نخعی کارشناس نمونه ازمایشگاه و مژگان احمدی و فهیمه معتمدی به عنوان ماما نمنه استانی معرفی و تقدیر شدند.

مراسم تجلیل از پرستاران،ماما ها وپرسنل علوم آزمایشگاهی برگزارشد
Powered by DorsaPortal