حوزه ریاست
۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1389/02/06 تعداد بازدید: 146
مراسم تجلیل از پرستاران،ماما ها وپرسنل علوم آزمایشگاهی برگزارشد
مراسم تجلیل از پرستاران ، ماما ها و پرسنل علوم آزمایشگاهی در دانشگاه علو م پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران برگزار شد .

مراسم تجلیل از پرستاران ، ماما ها و پرسنل علوم آزمایشگاهی در دانشگاه علو م پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران برگزار شد . در این مراسم دکتر محمد مهدی ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به نامگذاری روز تولد حضرت زینب به عنوان روز پرستار گفت : میلاد حضرت زینب (س) بعنوان روز پرستار افتخاری بزرگ برای پرستاران است ارزش و منزلت پرستاران آنقدر والاست که کمکهای مالی و مادی جوابگوی خدمات ، ایثار و فداکاریهای این قشر زحمتکش نیست .
دکتر ناصحی با اشاره به زحمات شبانه روزی پرستاران افزود : شرایط فراهم شده برای این قشر در شان آنان نیست وبا توجه به وضعیت دشوار کاری پرستاران از جمله شب کاریها و استرسهای موجود ، باید شرایط بهتری برای این قشر توسط مدیران فراهم شود .

وی با اشاره به ابعاد معنوی شخصیت حضرت زینب کبری گفت: ماندگاری وعظمت ایشان بخاطر راه و عملکرد ایشان است و ویژگی های شخصیتی ایشان همواره در تاریخ اسلام می درخشد

وی با اشاره به ابعاد فرهنگی شخصیت حضرت زینب (ع) افزود : بانوان به خصوص پرستاران باید ابعاد شخصیتی این حضرت را مطالعه کرده و ایشان را بعنوان الگویی در زندگی خود قرار دهند .

دکتر ناصحی افزود : این بانوی بزرگ با مدیریت صحیح و انتخاب راه درست قبل و بعد از حادثه جانگداز کربلا باعث پایداری اسلام شد .

وی با اشاره به وعده ریاست محترم جمهوری در روز پرستار افزود : با جذب پرستاران مشکلات حوزه پرستاری حل خواهد شد و پیگیری ضریب 5/1 برابر ساعات کار در شبها و تعطیلات ، تامین نیروی انسانی و جذب 23 هزار پرستار ، تعرفه های پرستاری و افزایش حق لباس در دستور کار قرار دارد .

دکتر ناصحی با اشاره به پرداخت اکثر مطالبات نیروی انسانی در اواخر سال 88 افزود : فاصله پرداخت مطالبات پرسنلی بسیار کوتاه شده و در سال 89 اضافه کار پرسنل درمانی تا پانزدهم ماه بعد پرداخت می شود .

در ادامه این مراسم ابوالفضل جارياني رییس انجمن پرستاری ایران با اشاره به این مطلب که اگر نظام سلامت اصلاح شود مشکلات بخش درمان نیز برطرف خواهد شد افزود : در جامعه ما به بخش درمان بیشتر از بخش سلامت ، توجه میشود در واقع ساختار جامعه ما درمان محور است تا سلامت محور.

وی با اشاره به این مطلب که در جامعه درمان محور پرداختها نابرابر است افزود : در جامعه سلامت محور پرداختها بر اساس ارزش کار است اما در جامعه درمان محور ، نیروی انسانی بر اساس تعداد تخت بیمارستانی و در نظام سلامت بر اساس جمعیت منطقه محاسبه میشود .

در پایان این مراسم از 19 نفر پرستار ، ماما و شاغلین علوم آزمایشگاهی نمونه تجلیل شد .منصور جوربنیان ، معصومه قدرتی ، روزیتا صیامی به عنوان پرستار نمونه کشوری و راضیه خمیری ثانی و معصومه خسروی به عنوان ماماهای نمونه کشوری انتخاب شدند همچنین حمیده صفاری ، بهدخت کیا، بها الدین سام دلیری ، زینب متاجی ، مژگان احمدی ، کتانه فرخ منش ، محمد ولی قلی زاده ، اعظم السادات عباس زاده ، فاطمه کبری قلی پور جمنانی و فرحناز گل محمدی به عنوان پرستاران نمونه استانی و سعید مفید نخعی کارشناس نمونه ازمایشگاه و مژگان احمدی و فهیمه معتمدی به عنوان ماما نمنه استانی معرفی و تقدیر شدند.

مراسم تجلیل از پرستاران،ماما ها وپرسنل علوم آزمایشگاهی برگزارشد
Powered by DorsaPortal