حوزه ریاست
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/02/15 تعداد بازدید: 41
تغییر نام مجتمع آموزشی، درمانی و تحقیقاتی به باغبان
به منظور تقدیر از خیر ساروی مجتمع آموزشی، درمانی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، «مجتمع باغبان» نامگذاری شد.

به منظور تقدیر از خیر ساروی مجتمع آموزشی، درمانی و تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، «مجتمع باغبان» نامگذاری شد


به منظور تقدیر از خیر ساروی در اهدا زمین به دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، مجتمع آموزشی ، درمانی و تحقیقاتی دانشگاه واقع در بلوار خزر به مجتمع سید مهدی باغبان نامگذاری شد .

دکتر حسین رنجبران معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه با اعلام این مطلب گفت : این خیر بیش از یک هکتار زمین در بهترین نقطه شهرستان ساری واقع در بلوار خزر را برای کاربری در امر آموزش و درمان به دانشگاه علوم پزشکی مازندران اهداء کرد .

دکتر رنجبران افزود : ابتدا در این زمین اهدائی آموزشگاه عالی مامایی تاسیس و در سال 1365 به دانشکده پرستاری مامایی تبدیل و در سال 1367 دانشکده پزشکی ساری نیز به آن اضافه شد .

وی گفت : با انتقال دانشکده پرستاری و مامایی و پزشکی از این مکان ، این مجموعه به مجتمع آموزشی ، تحقیقاتی و درمانی باغبان نامگذاری شد .

دکتر رنجبران افزود : این مجموعه در حال حاضر دارای تالار طبری با کنجایش 220 نفر ، خوابگاه خواهران با ظرفیت بیش از 330 نفر ، مرکز تحقیقات طب سنتی و مکمل ، مرکز مطالعات اخلاق و تاریخ پزشکی ، مرکز آموزشی ضمن خدمت کارکنان دانشگاه و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی طوبی می باشد .

وی با اشاره به مراجعه بسیار بالای بیماران به کلینیک طوبی افزود : کلینیک طوبی مستقر در مجتمع باغبان با 47 متخصص و فوق تخصص و 49 پرسنل مشغول خدمت رسانی می باشند که سالانه بیش از 300 هزار نفر مراجعه کننده دارد .

وی افزود : مجتمع مذکور شامل آزمایشگاه ، سونوگرافی ، آندوسکوپی ، کلونوسکوپی و اسپیرومتری بوده که به زودی دستگاه سنگ شکن نیز در این مجتمع اضافه خواهد شد .

دکتر رنجبران ضمن تقدیر از این خیر ارجمند بخاطر اهداء زمین این مجموعه افزود : هدف از نامگذاری مجتمع به نام مجتمع باغبان تقدیر و تشکر از این کار خداپسندانه و ایجاد انگیزه برای دیگرخیرین بوده است .

دکتر رنجبران در پایان با اشاره به کسالت و بیماری این خیر بزرگوار از خدای منان برای وی آرزوی بهبودی و سلامت کرد .

تغییر نام مجتمع آموزشی، درمانی و تحقیقاتی به باغبان
Powered by DorsaPortal