حوزه ریاست
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر
br ENGLISH
تاریخ: 1389/02/15 تعداد بازدید: 8
همایش مدیران سلامت دانشگاه برگزار شد
مديران اجرايي دانشگاه ، تكريم ارباب رجوع را ورای شعار و پوستر به عمل برسانند

مديران اجرايي دانشگاه ، تكريم ارباب رجوع را ورای شعار و پوستر به عمل برسانند

دكتر محمدمهدي ناصحي سرپرست دانشگاه علوم پزشكي مازندران در همايش مديران سلامت دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اعلام اين مطلب افزود : مديران مراكز بهداشتی ودرماني بیمارستانی و محیطهای اداری ، كرامت کارکنان خود را حفظ كنند تا آنها نیزخدمات خوبي به مردم ارائه داده و بدين ترتيب رضايتمندي مراجعين جلب شود .

سرپرست دانشگاه علوم پزشكي مازندران ارزيابي رضايتمندي مردم را از فاكتورهاي مهم رتبه بندي عملکرد مديران دانشگاه عنوان كرد و گفت : باتوجه به فرمايش مقام معظم رهبري در نامگذاري امسال به همت مضاعف و كار مضاعف و نامگذاري سال گذشته به اصلاح الگوي مصرف ، مدیران دانشگاه میتوانند با به کارگیری و همراهي اين دو فاكتور به ارتقاء خدمات وجايگاه ارزشمند دانشگاه کمک کنند.

دكتر ناصحي با اشاره به دريافت مطالبات بيمه اي و بودجه متمم در پايان سال گذشته گفت باعنايات دولت ، وزارت بهداشت و درمان و پيگيريهاي مداوم دانشگاه این مبالغ دريافت شد كه تا حدي از مشكلات را كم كرد و انتظار اينست تا در این شرایط ، مديران دانشگاه روش مناسبي را با جهت گيري علمي و صرفه جويي براي افزايش درآمد و ارتقاي خدمات به کار گیرند .

سرپرست دانشگاه اضافه كرد درصدد هستيم تنگنا و نواقص اجرايي طرح پزشك خانواده را رفع كرده و با بازبيني كاستي ها به خصوص در بحث آموزش پزشكان ،اصلاحاتي را تا پايان سال 89 انجام دهيم .

دكتر ناصحي جلب مشاركت ارگانها ، نهادهای NGÔ و خيرين را از ديگر برنامه هاي سال جاري عنوان كرد و افزود : جلب مشاركت خيرين كمتر دردانشگاه مورد توجه واقع شده و هيأت رئيسه دانشگاه معتقد است باتوجه به انگيزه مردم در انجام كار خير در حوزه بهداشت و درمان فرصتهای بسياري وجود دارد .

سرپرست دانشگاه همچنين بر بهبود شاخص هاي توسعه ، افزايش انضباط اداري و مالي ، افزايش رضايتمندي و انگيزه شغلي كاركنان ، آموزش نيروي انساني ، پايش و ارزشيابي عملكرد تأكيد كرد.

وي با اشاره به سفر عن قريب رياست محترم جمهوري به استان مازندران پيگيري جدي و تسريع در اجراي پروژه هاي سفر رياست محترم جمهوري را از ديگر اقدامات عنوان كرد و اظهار داشت در بحث سلامت و شهرنشيني كه شعار امسال سازمان جهاني بهداشت است زاغه نشيني ، حاشيه نشيني و تبعات منفي آن بايد بررسي شده و با كمك رسانه ها آموزشهاي لازم داده شود .

حجه الاسلام والمسلمين مستقيمان مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه نيز باتوجه به شخصيت و اخلاق پيامبر اكرم (ص) و ائمه اطهار(ع) در نگرش مثبت و احترام آميز به انسانها و ساير مخلوقات خداوند، خطاب به مديران گفت فرصت خدمت رساني به مردم براي هركسي و در هر زماني حاصل نمي شود و اين فرصتي است تا غم را از چهره بيماران زدوده و اجر اخروي و دنيوي را به خود هدیه کنند .

وي همچنين بر رعايت اصول اخلاقي و اسلامي در مراكز درماني و بهداشتي و حقوق بيمار تأكيد كرد .

در ادامه دكتر فرهنگ بابامحمودي معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه گفت نظام ما یک نظام اسلامي و سياستگزاريهای كلان ما نيز بر همين اساس بايد صورت بگيرد .

وي داشتن يك كارنامه فرهنگي ، ايجاد جاذبه در نمازخانه ها ، برقراري رابطه صميمانه با كاركنان ، شريك غم و شادي بودن همکاران ، تشكيل تیم هاي ورزشي ، قدرداني از كاركنان شايسته و حفظ و اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف را از سوي مديران ، پزشكان و كاركنان الزامي دانست .

دكتر محمد علي عنايتي معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه نیزگفت تحقيق و پژوهش بايد با امور اجرايي و كارهاي روزانه مديران و كاركنان عجين شده و خدمت به مردم به صورت علمي و ناشي از پژوهش باشد .

وي تشكيل هسته پژوهش را در واحدهاي تابعه شهرستاني به مديران پيشنهاد داد و گفت : در اين طرح موضوعات پيچيده و مشكل ساز حوزه كاري در هسته پژوهش مورد بررسي و تحقيق قرار گرفته و از نتايج آن براي ارائه خدمت مطلوبتر به مردم استفاده مي شود و البته در صورت لازم حمايتهاي مادي و معنوي نیز خواهد شد.

دكتر حسين رنجبران معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه نيز به کسورات سال گذشته اشاره كردوگفت در سال گذشته با بررسيهاي صورت گرفته 700/44 ميليارد تومان كسري بودجه برآورد شد كه با مكاتبات مختلف و تلاش نمايندگان مجلس در انتهاي سال 88 توانستيم 4/35 ميليارد تومان از وزارت خانه و ده ميليارد تومان از سازمانهاي بيمه دریافت کنیم .

وي اضافه كرد : با دريافت مطالب توانستيم 85% در بخش درمان ، 95% در بهداشت و در ساير حوزه هاي دانشگاه 100% مطالبات معوقه را پرداخت كرده و در حال حاضر هنوز 14 ميليارد تومان از بيمه داريم البته در بحث دارويي حدود 3 ميليارد تومان پرداخت داشتيم و 9 ميليارد تومان هم بدهي دارويي داريم .

معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه به پيشرفت فيزيكي مطلوب ساخت بيمارستانهاي چالوس ، آمل ، محمودآباد ، نكا ، قائمشهر ، ساري و بهشهر اشاره كرده و افزود : دو بيمارستان نكا و محمودآباد تا پايان سال جاري به بهره برداري رسيده و ساخت مراكز بهداشتی درمانی شبانه روزي نكا ، وانا كجور ، آمل ، شيرگاه ،کیاسر نيز كه در مناطق محروم هستند پيشرفت خوبي دارند .

وي از پرداخت متمركز مطالبات كاركنان در تمامي واحدهاي ستادي و شهرستاني از نيمه ارديبهشت ماه خبر داد و با اظهار اين مطلب كه تيم پايش درآمد دانشگاه كار خود را شروع كرده گفت كاهش كسورات و افزايش درآمدهاي بيمارستاني نيز در دستور كار است .

همچنین دکتر آزادبخت معاون آموزشی دانشگاه از پذیرش دانشجویNPH پزشک تخصصی خانواده از مهرماه خبردادو گفت در اریبهشت ماه سال 90 جشنواره فرهیختگان علوم پزشکی مازندران برگزار میشود و ایجاد مرکز سرطان شناسی با هدف پیشگیری ، درمان و تحقیق نیز در دستور کار است.

دکتر صالحی فر معاون غذا و دارو دانشگاه نیز با اشاره به اینکه 23 درصد درآمد ناخالص ملی کشور صرف مواد غذایی و بهداشتی شده که 1/1/0 صرف دارو و 6/1/0 صرف مواد آرایشی میشود اضافه کرد : دغدغه دانشگاه مصرف منطقی دارو و کنترل مصرف مکملهای دارویی بوده و در حال حاضر مصرف آنتی بیوتیکها را در بیمارستانهای امام ساری ورازی قائمشهر در دست اجرا داریم .

وی به راه اندازی بخش مراقبتهای دارویی در بیمارستان بوعلی و شش آزمایشگاه بلوک در سطح استان اشاره کرد و افزود : معاونت غذا و دارو آمادگی دارد تا کیفیت داروهای تولید داخل را بررسی کرده وبا تخلفات دارویی وداروخانه ها جدی تر برخورد نماید ضمن اینکه در حال حاضر داروهای روانگردان به میزان زیاد و اشکال جدید وارد بازار می شوند که لازم است با جلسات آموزشی و رسانه ای از گسترش و اشاعه آن جلوگیری شود .

پایان این همایش با سوالات مسئولان بهداشت و درمان و مراکز درمانی شهرستانها و پاسخ معاونین دانشگاه همراه بود .

 

همایش مدیران سلامت دانشگاه برگزار شد
Powered by DorsaPortal