حوزه ریاست
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1389/12/26 تعداد بازدید: 27
نشست مطبوعاتی در دانشگاه برگزار شد
نشست مطبوعاتی با حضور قایم مقام وزیر ورییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، معاونین و اصحاب مطبوعات در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ،دکتر محمد مهدی ناصحی قایم مقام وزیر ورییس دانشگاه در این  نشست  گفت: با توجه به سال همت مضاعف وکار مضاعف ، امیدواریم مجموعه  تلاش ها و فعالیت ها یی که در این حوزه انجام گرفته در راستای تحقق شعار امسال قرار گرفته باشد.

وی در خصوص بحث تسهیلات سفر افزود:در جلسه ای که در این خصوص در استانداری تشکیل گردید ،دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان ستاد دائمی سلامت با13 دستگاه مرتبط با این حوزه ،جلسات متعددی داشت و ساماندهی های لازم  وهماهنگی بین بخشی ودرون بخشی صورت پذیرفته که در نتیجه امیدواریم  مطلوبترین خدمات در ایام نوروز ارایه گردد.
دکتر ناصحی افزود،دبیر خانه این ستاد در دانشگاه تشکیل شده وطی نشست هایی که با مدیران دستگاه های مختلف صورت گرفت تعاملاتی شکل یافت که 30 مورد پایش های درون سازمانی وبرون سازمانی توسط اعضای هیات رییسه دانشگاه  صورت پذیرفت که هر کدام ازمدیران ومدیران ارشد دستگاه روزرهایی از ایام نوروز را به عنوان بازرس بر حوزه سلامت نظارت داشته باشند.
وی از دیگر اقدام های انجام شده را هماهنگی با صدا وسیما جهت پوشش خبری واطلاع رسانی از عملکرد حوزه سلامت ، پیش بینی جهت نصب بنر جهت هشدار های بهداشتی خصوصا در ورودی های شهر ها ، آمادگی کامل بیمارستان ها ومراکز درمانی ، آمادگی مراکز دیالیز با ظرفیت پذیرش بیشتر ، آمادگی مراکز دندانپزشکی ، اورژانس های بیمارستانی ، داروخانه های شبانه روزی ،واحد مواد مخدر ، آزمایشگاه های کنترل مواد غذایی و نظارت بر مراکزعرضه کننده مواد غذایی دانست.
رییس ستاد تسهیلات سفر استان یاد آور شد، 80 ناظر کنترل بر عرضه مواد غذایی وبهداشتی  به جهت رستوران ها ی شهری وبین راهی وموارد اینچنینی در نظر گرفته شده و دانشگاه نیز آماده پیگیری بحث نظارت بر اینگونه مراکز را دارد.
وی افزود ، کتابچه ای با شماره تلفن های ضروری برای مسافرین نوروزی در نظر گرفته شده که تلفن 1800 جهت رسیدگی به شکایات بیمارستانی ، تلفن 01512144400 جهت شکایات پیش بیمارستانی واورژانسی که به صورت شبانه روزی است، 6 پایگاه سلامت در ورسک ، گلوگاه ، تاکام ، نارنجستان ، کتالم وکندوان ، 6 مرکز پیام اورژانس 115 ویک مرکز ارتباطات وستاد هدایت که به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی است.
دکتر ناصحی خاطر نشان کرد ،66 پایگاه اورژانس آماده خدمت رسانی است ومرکزی مثل اورژانس هوایی نیز در سال 90 آماده خدمت رسانی به مسافرین نوروزی می باشد.
در ادامه نشست خبری دکتر فرزاد بزرگی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، در پاسخی در خصوص اریه گزارش خطا های پزشکی گفت : در بحث حاکمیت بالینی توجه بیشتری به خطا های پزشکی شده که ما در حال فرهنگ سازی هستیم تا بتوانیم خطاهای پزشکی را مستند سازی کنیم وبه صورت آمار مستند ارایه نماییم .
وی در خصوص زباله های بیمارستانی افزود: از مدتها قبل در حال ایجاد نصب زباله سوزهای بیمارستانی جدید هستیم که برخی بیمارستان ها به این نوع دستگاه ها تجهیز شدند  وبقیه نیز در حال تبدیل به زباله سوزهای جدید و مدرن تر هستند
دکتر بزرگی در ادامه افزود : در بیمارستان ها مشکل زباله سوز نداریم ،اگر در بیمارستانی دستگاه لازم نباشد زباله های مربوط را به بیمارستان مجهز به زباله سوز منتقل می کنیم .وی خاطر نشان کرد ، با توجه به تولید مقدار زیاد زباله در بیمارستان امام خمینی (ره)ساری دستگاه زباله سوز در این مرکز نصب شده و در حال آزمایش است.
دکترحسین رنجبران، معاون توسعه  مدیریت ومنابع دانشگاه گفت : دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان یک کارخانه ساخت وساز سلامت است و ما این موضوع را در عمل نیز ثابت کردیم .
وی از ساخت پروژهای بیمارستانی و درمانی خبر داد و افزود: بخشی از این پروژه ها را کسب مجوز ساخت بیمارستان 200 تختخوابی تنکابن ،  ساخت دانشکده دندانپزشکی مجتمع پیامبر اعظم ساری ، ساخت بیمارستان 160 تختخوابی بهشهر ،ساخت بیمارستان 320 تختخوابی در ماهفروجک ساری که مشکلات اصلی آن رفع ودر حال پیشرفت است ،بیمارستان 200 تختخوابی  در قائمشهر ،بیمارستان 160 تختخوابی در آمل ،بیمارستان 160 تختخوابی چالوس که در همین امسال به بهره برداری می رسد، یاد کرد .
دکتر رنجبران از ساخت بیمارستان نکاء یاد کرد که در هفته دولت به بهره برداری رسید و دیگر موارد را، ساخت وبهره برداری بیمارستان محمود آباد که بیمارستانی با چشم انداز  بسیار زیبا در کنار دریا است ، پیشرفت فیزیکی 100درصد مراکز درمانی تیپ یک در مناطق محرومی مثل کیاکلا ،کیاسر ،کجور ، وانای آمل وشیر گاه ،ساخت 150 خانه بهداشت در مناطق کوهستانی استان که نزدیک به 40 خانه آماده است وبقیه از پیشرفت 60 درصد برخوردار هستند ، ایجا د مرکز سنگ شکن دولتی در مرکز طوبی ساری و ایجاد مراکز متعدد دیگر  عنوان کرد
نشست مطبوعاتی در دانشگاه برگزار شد
Powered by DorsaPortal