حوزه ریاست
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/01/18 تعداد بازدید: 33
با حضور قائم‌مقام وزير بهداشت؛دهمين پايگاه اورژانس شهرستان ساری افتتاح شد
در اولین روز هفته سلامت دهمين پايگاه اورژانس شهرستان ساری با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران ، نماینده مردم شهرستان ساری شهردار و اعضای شورای شهر افتتاح شد
در اولین  روز هفته سلامت دهمين پايگاه اورژانس شهرستان ساری با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران ، نماینده مردم شهرستان ساری شهردار و اعضای شورای شهر مرکز استان دهمين پايگاه اورژانس ساری  افتتاح شد
دکتر محمد مهدی ناصحی رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتی درمانی مازندران  پيش از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداري از پايگاه اورژانس 115 ميدان خزر شهرستان ساري اظهار داشت: كلنگ مركز اورژانس 115 ميدان خزر ساري 5/4 ماه گذشته به زمين خورده و خیر این بنا با اهدای زمین مربوطه  تعهد كرده بود كه در مدت زمان كمتر از شش ماه اين مركز به بهره‌برداري برسد كه حتی زود تر از این زمان به محقق شد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه اين مركز در زميني به مساحت 270 متر مربع در دو طبقه احداث شده است، افزود: 500 ميليون تومان از تهيه زمين تا ساخت اين بنا هزينه شده كه همه آنها توسط خیر ساروی موسي وفاييان اهدا شده است.
وي با اشاره به اينكه اين پايگاه دهمين پايگاه اورژانس مركز استان است، گفت: پنج پايگاه اورژانس شهري و پنج پايگاه اورژانس جاده‌اي در شهرستان ساري فعاليت می کنند .
ناصحي از افتتاح يك پايگاه اورژانس 115 در منطقه شهبند ساري در دهه فجر خبر داد و گفت: اين پايگاه نيز با كمك يكي از خيران سلامت شهرستان ساري به نام بخشي در حال احداث است.
وي با اشاره به اينكه با احداث و راه اندازی اين پايگاه‌ها زمان رسيدن اورژانس 115 به بالین بیمار كاهش مي‌يابد، افزود: با افتتاح پايگاه اورژانس 115 سنگتراشان ساري حضور اورژانس به دو دقيقه كاهش يافته؛ اين در حالي است كه در خيابان فرهنگ ساري به دليل وجود ترافيك زمان رسيدن اورژانس به 15 دقيقه مي‌رسید.
قائم مقام وزیر و رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین از راه اندازی اورژانس 115 واقع در جاده ساری به کیاسر خبر داد و افزود این مسیر نیز از جادهای پر خطر منهی به  استان مازندران است و احداث اورژانس 115 در این مسیر بسیار ضروری است  که با همکاری خیر ساروی در حال احداث می باشد
دکتر ناصحي با اشاره به اينكه در برخی  از شهرها به دليل ترافيك دسترسي به مراكز 115 با استاندارد فاصله دارد، تصريح كرد: با راه‌اندازي پايگاه‌هاي اورژانس در مناطق مختلف شهري مشكلات رسيدن به موقع اورژانس حل مي‌شود.
وی با اشاره به بهره‌برداري از پايگاه اورژانس 115 در منطقه سنگ‌ترانشان ساري افزود : مدت زمان حضور اورژانس براي كمك‌رساني در این منطقه به بیمارستان مرکز قلب مازندران  به دو دقيقه كاهش يافته در حالي است كه در خيابان فرهنگ ساري به دليل وجود ترافيك زمان رسيدن اورژانس به 15 دقيقه مي‌رسید.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در ادامه با بيان اينكه در ايام نوروز 3 هزار و 400 ماموريت اورژانس توسط 115 انجام شده است، افزود : با وجود افزايش 12 درصدي ماموريت‌ها با كاهش 10 درصدي فوتي‌هاي ناشي از تصادفات و بيماري‌ها مواجه بوديم.
گفتنی است : کلیه امکانات پزشکی و آمبولانس توسط دانشگاه علوم پزشكي مازندران  تجهيز شد .

 

با حضور قائم‌مقام وزير بهداشت؛دهمين پايگاه اورژانس شهرستان ساری افتتاح شد
Powered by DorsaPortal